Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Infektologs: Es esmu nelaimīgs par to, ka cilvēki arvien vairāk izmanto iespēju doties ārpus Latvijas

Šādu rīcību infektologs vērtē kā bezatbildīgu!

Pēdējos mēnešos redzams, ka augstākais risks Covid-19 izplatībai Latvijā ir ceļotāji, kuri atgriežas mājās, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Tāpat viņš uzsvēra, ka līdz šim Latvijā saslimstības rādītāji ar Covid-19 bijuši izteikti zemi, salīdzinot ar daudzām Eiropas valstīm.

“Mēs redzam to, ka Eiropā saslimšanas gadījumu skaits pieaug un arī mums stāv priekšā liels pārbaudījums – skolas. Skolas nav bīstamas, bīstamību rada cilvēki, kuri atgriežas Rīgā no dažādām vietām,” sacīja Dumpis.

“Es esmu nelaimīgs par to, ka cilvēki arvien vairāk izmanto iespēju doties ārpus Latvijas. Tas man liekas dīvaini un savā ziņā bezatbildīgi, jo arguments, ka esmu jauns un nesaslimšu, ir nepareizs. Jāsaprot, ka šāda rīcība var radīt sekas un tās ietekmēs daudzus faktorus, tāpēc uz šo jautājumu ir jāskatās kompleksi,” sacīja Dumpis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotājiem ir izdevies sadzīvot ar Covid-19 un lielākā daļa ievēro visus noteikumus un noteiktos ierobežojumus, kas liecina par to, ka Latvijas iedzīvotāji vēlas baudīt kultūras notikumus un plašākus pasākumus.

Tāpat esot labas ziņas par vairākām vakcīnām, kas ir izstrādes procesā. Jau rudenī varētu tapt zināms par to, vai tās strādā: “Iespējams, jau oktobrī mēs varētu zināt, vai šīs vakcīnas darbojas.”

Jau ziņots, ka no pirmdienas iekštelpās vienlaicīgi varēs pulcēties līdz 1000 cilvēkiem, pašreizējo 500 vietā, kā arī tiks mazināti ierobežojumi ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem un arī kultūras, sporta, reliģiskās darbības vietām.


1,080 skatījumi

Un Tavas domas par šo?