Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lemberga lietā arestētās uzņēmumu kapitāldaļas netraucē Meroni lūkoties pēc to pircēja

Meroni daļas Ventspils uzņēmumos vēlas pirkt “Stena Line”!

Šveices advokāta Rūdolfa Meroni daļas Ventspils uzņēmumos vēlas pirkt “Stena Line”, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas nozīmīgākajam lieciniekam, bijušajam Šveices advokātam Rūdolfam Meroni 13 gadus bija uzticēta arestētās Ventspils mēra mantas glabāšana. Tagad Šveices jurists kļuvis par aizdomās turamo, un tiesa viņu atcēlusi no Lemberga uzņēmumu pārvaldīšanas.

Rīgas apgabaltiesas tiesnese Irīna Jansone norāda: “Tiesa pieņēma lēmumu, ņemot vērā saņemto informāciju no Valsts policijas par to, ka tika ierosināts kriminālprocess par iespējamu arestētās mantas izšķērdēšanu un Meroni ir uzskatāms par personu, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess.”

Raidījums vēsta, ka arestētā manta ir 27 pastkastītes firmas ar daļām 20 Latvijas tranzītbiznesa kompānijās. Gadu gaitā Meroni ne tikai rīkojās ar uzticēto mantu, bet arī pats kļuva par īpašnieku lielākajos Ventspils ostas uzņēmumos, slēpjoties aiz kādas Urzulas Harrandas. Aizdevumos no uzņēmumiem izsniegti vairāk nekā 100 miljoni eiro, ieķīlājot uzņēmumu akcijas, arī Lemberga lietā arestētās. Īpašumi Meroni pārraudzībā zaudējuši daļu no to vērtības.

Atceļot Meroni, tiesa viņam uzdeva visu mantu nodot Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Taču ar īpašumu pārņemšanu aģentūrai nevedas. Tai nav pieredzes uzņēmumu pārvaldīšanā vispār, nemaz nerunājot par sarežģītiem ofšoruzņēmumu tīkliem. Tagad iestāde cenšas piesaistīt starptautiskus ekspertus, kas palīdzētu tikt galā ar uzdevumu.

Nodrošinājuma valsts aģentūras Piedziņas nodaļas vadītājs Raivis Mālijs saka: “Ņemot vērā, ka šobrīd jau arī Kriminālprocesa likums paredz, ka, ja procesa virzītājs uzliek arestu mantai, tad tiek noteikta vērtība, tad, mūsuprāt, pārņemot šo te arestēto mantu, būtu nosakāma arestētās mantas vērtība.”

“Nekā personīga” zināms, ka šobrīd notiek sarunas starp Meroni un zviedru kuģniecības kompāniju “Stena Line” par Ventspils uzņēmumu pārdošanu. Iespējamā cena – 100 miljoni eiro.

Carl Mårtensson “Stena Line” sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītājs norāda: “Lai turpinātu pozitīvo attīstību attiecībā uz jauniem kuģiem nākotnē un gaidāmu pieaugumu gan kravas, gan pasažieru apjomā, “Stena Line” un “Noord Natie Ventspils Termināls” sākuši diskusijas par to, kā vislabāk sagatavoties kopīgai darbībai un nepieciešamajām investīcijām infrastruktūrā un tehnoloģijās.”

Biznesa pārdošana apliecina Meroni ietekmes norietu. Ventspils tranzītbizness viņam nodrošinājis greznu dzīvesveidu un teikšanu Latvijas politikā, bet skandāli un kriminālprocess šveicieša vārdu padarījuši toksisku.

Foto: F64


1,181 skatījumi

Un Tavas domas par šo?