Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Bordāna un Kariņa valdības mērķis ir nožņaugt Ventspils ostu

Pirmo reizi vēsturē Ventspils ostai naudu nepiešķir vispār!

Kamēr Rīgas un Liepājas ostu projektiem novirzīti 45,29 miljoni eiro, Ventspils ostai pirmo reizi vēsturē finansējums nav paredzēts vispār, informēja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Šonedēļ kļuva zināms, ka saistībā ar Satiksmes ministrijas lēmumu pārtraukt 346,64 miljonus eiro vērto dzelzceļa elektrifikācijas projektu, valdība lēma pārdalīt projektam paredzētos līdzekļus citiem transporta nozares projektiem. Rīgas un Liepājas ostu projektiem novirzīti vairāk nekā 45 miljoni eiro, kamēr Ventspils ostai paredzētais finansējums ir nulle.

“Tas neapšaubāmi ir saistīts ar to, ka Ventspils brīvostas valdē vairs nav pārstāvēti pašvaldības pārstāvji un Ventspils brīvostas pārvaldnieks ir valdošās koalīcijās iecelts. Gala rezultāts ir tāds, ka Ventspils ostas infrastruktūrai nauda ir nulle – nauda ir tikai Liepājai un Rīgai,” sacīja Lembergs.

“Tad kur ir loģika? Bordāns izkārtoja sankcijas Ventspils brīvostas pārvaldei, radīja būtiskas saimnieciskās darbības problēmas, un viņš ar to, starp citu, arī lielījās. Un tagad dod naudu Rīgai un Liepājai, bet Ventspilij nedod. Tas mērķis ir nožņaugt Ventspils ostu, lai viņa vispār pārstāj darboties,” turpināja Lembergs.

“Tāda ir Bordāna, Jaunās konservatīvās partijas un Kariņa valdības gala politika un to pierāda cipari. Jo Ventspils brīvostas pārvaldei finansējums ir nulle. Liepājai apmēram 23 miljoni eiro, Rīgai arī apmēram 23 miljoni eiro. Tāda mums ir ģeniāla ekonomiskā politika, ko varam visi izlasīt no informatīvā ziņojuma, ko valdība akceptēja pirms divām dienām,” uzsvēra politiķis.

Tāpat viņš norādīja, ka šīs politikas sekas tiešā mērā arī atspoguļojas uz pēdējiem ostās pārkrauto kravu rezultātiem – Ventspilī četros mēnešos kravu apgrozījums ir samazinājies par 40%, Rīgā par 25%, bet Liepājas ostā par 14 %.

“Jo Latvijas transports un tranzīts ir sankcionēts no Bordāna un Kariņa puses, izmantojot ASV rokas,” uzsvēra Lembergs.

Foto: F64


1,618 skatījumi

Un Tavas domas par šo?