Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Kariņš, Bordāns un Linkaits ir atbildīgi par Latvijas tranzītbiznesa sagrāvi

Latvijas ostās pusgadā pārkrautas par 30% mazāk kravu!

Atbildība par to, ka Latvijas ostās pusgadā pārkrauts par 30% mazāk kravu, jāuzņemas Kariņa valdībai, kas izlūdzās ASV sankcijas un šobrīd iniciē izmaiņas ostu pārvaldes modelī Latvijā, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Kā zināms, Latvijas ostās šogad pirmajā pusgadā pārkrauti 22,628 miljoni tonnu kravu, kas ir par 30,1% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā. Līderpozīcijā pārkrauto kravu apmēra ziņā šogad sešos mēnešos joprojām bija Rīgas osta, kur tika pārkrauts par 26,7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Tad seko Ventspils osta, kurā kravu apgrozījums šogad pirmajā pusgadā veidoja 6,8 miljonus tonnu, kas ir par 41,1% mazāk, bet trešajā vietā bija Liepājas osta ar 3,085 miljoniem tonnu, kas ir par 15,6% mazāk nekā gadu iepriekš.

Komentējot vērienīgo kritumu Latvijas ostās, Lembergs ironiski norādīja, ka “tas rezultāts ir izcils Kariņa, Bordāna un Linkaita sasniegums”, ko valdības vīri panāca, faktiski palūdzot ASV sankcijas pret Latvijas tranzīta nozari.

“To sankciju mērķi bija politiski – izrēķināties ar parlamenta mazākumu vairākuma interesēs, tomēr šīs amerikāņu sankcijas ir tieši “iesitušas” pa tranzītbiznesu,” uzsvēra Lembergs, piebilstot, ka arī ostu pārvaldes modeļa maiņa rada zināmas bažas.

“Bet sekas tam būs neapšaubāmi negatīvas un līdz ar to ir arī šāds kritums. Protams, nozare atkopjas un, kā Hirosima eksistē šodien kā pilsēta pēc kodoluzbrukuma, tā arī tranzīta nozarē tie rezultāti otrajā pusgadā nebūs tik slikti kā pirmajā,” uzskata politiķis.

Vienlaikus Lembergs uzsvēra, ka “gan Kariņš, gan Bordāns, gan Linkaits ir pelnījuši rožu ērkšķu ordeni par ieguldījumu Latvijas tranzītbiznesa sagrāvē”.

Foto: F64


1,300 skatījumi

Un Tavas domas par šo?