Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Levits baidās no tautas, un tieši tāpēc viņu prezidenta amatā ievēl Saeima

Latvijā ir Valsts prezidents, kas iebilst pret demokrātiju?

“Ja kādam prezidentam ir sakārtoti divi darbības termiņi – kāpēc viņam mainīt ievēlēšanas sistēmu?” – komentējot to, kāpēc, viņaprāt, Valsts prezidents Egils Levits ir skeptiski noskaņots pret tautas vēlētu prezidentu, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš norādīja uz to, ka Levits ir izteicies, ka sabiedrībai nevar uzticēt tautas vēlēta prezidenta izraudzīšanu. Viņaprāt, gan ir skaidrs, kāpēc Levitu neuztrauc šis tautai tik svarīgais jautājums.

“Bet tas ir saprotams – viņam ir sakārtoti divi pilnvaru termiņi Saeimā un viņam piedalīties tautas vēlēta prezidenta vēlēšanās – kam viņam tas ir vajadzīgs? Kas viņam no tā mainīsies? Nekas. [..] Kam viņam riskēt? ” uzsvēra Lembergs.

Vienlaikus Lembergs norādīja, ka Satversmē ir rakstīts, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai. “Kā tad sanāk – Levits baidās no tautas? Baidās, tāpēc arī viņu ievēl Saeima un viņš stāv un krīt par to, lai šī Saeima viņu nākamreiz pārvēlētu,” sacīja Lembergs.

Lai gan priekšā vēl esot nākamās Saeimas vēlēšanas, taču, pēc Lemberga sacītā, vēl jau var pārcelt termiņu, ja sāk izskatīties slikti. “Pamatojumu vajag? Covid-19 vīruss,” piebilda politiķis.

Kā zināms, jau iepriekš Lembergs paudis viedokli, ka Valsts prezidenta vēlēšanas, kurās uzvarēja koalīcijas virzītais kandidāts Egils Levits, bija visnedemokrātiskākās prezidenta vēlēšanas Latvijas vēsturē, jo pirmo reizi balsojums bija atklāts, kas nozīmēja, ka partiju vadoņi varēja stingri kontrolēt savu partijas biedru balsojumu.

Foto: F64


1,664 skatījumi

Un Tavas domas par šo?