Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Par kravu apgrozījuma kritumu dzelzceļā un bezdarba pieaugumu atbildīgs Linkaits, Bordāns un Kariņš

Starptautisko pārvadājumu apmērs samazinājies par 48,7%!

Kravu apgrozījuma kritums “Latvijas dzelzceļā” būtiski ietekmējis bezdarba līmeni Ventspils pilsētā un novadā, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Kā zināms, dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs šogad pirmajos sešos mēnešos Latvijā samazinājies par 47,2% salīdzinājumā ar 2019. gada attiecīgo periodu un bija 11,563 miljoni tonnu.

Tā, piemēram, starptautisko kravu pārvadājumu apjoms veidoja 10,925 miljonus tonnu, kas ir kritums par 48,7% salīdzinājumā ar 2019. gada attiecīgo periodu.

“Tas ir tiešs tagadējās valdības, parlamenta vairākuma nopelns. Ar šo sasniegumu var apsveikt un apbalvot satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP), tieslietu ministru Jāni Bordānu (JKP) kā viņa saimnieku un, protams, Meroni kā viņa stipendijas devēju,” sacīja Lembergs.

Viņš informēja, ka kravu kritums ietekmējis arī bezdarbu Ventspils pilsētā un novadā: “Tam ir konkrēts rezultāts, kas skar arī ventspilniekus. Dzelzceļa nozarē strādājošo atlaišanas ietvaros līdz 27. jūlijam Ventspilī un novadā kopumā atlaisti 157 cilvēki, līdz ar to tas dod 15% bezdarba pieaugumu.”

“Tādēļ, ja kāds te runā par bezdarba pieaugumu, tad, lūdzu, visi ordeņi Bordānam, Kariņam un, pirmkārt, jau Linkaitam,” uzsvēra Lembergs.

Viņš norādīja, ka atlaišana “Latvijas dzelzceļā” turpināsies, bet varbūt ne tik lielā apmērā.

Jau vēstīts, ka “Latvijas dzelzceļā” 2020. gadā darbinieku skaits samazināts par vairāk nekā 1100 darbiniekiem.

Foto: F64


1,087 skatījumi

Un Tavas domas par šo?