Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs pārliecināts, ka tiesa ignorēs likuma prasību par drošības līdzekļa vērtēšanu

Likums uz Lembergu neattiecas?

Lai arī saskaņā ar likumu tiesai būtu jāvērtē apcietinājuma kā drošības līdzekļa tālākās piemērošanas nepieciešamību, maz ticams, ka tiesa to darīs, norāda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs informēja, ka atbilstoši Kriminālprocesa likumam ik pēc diviem mēnešiem, pat ja apcietinātais to nelūdz, tiesas pienākums ir vērtēt apcietinājuma kā drošības līdzekļa tālākās piemērošanas nepieciešamību un pamatotību. Vienlaikus viņš norādīja – skaidrs, ka tiesa šo likuma prasību ignorēs.

“Tāpēc es iesniedzu lūgumu šo nepamatotību izvērtēt, jo spriedumā nekāda pamatojuma nav, jo faktiski faktu, kas pamatotu, nav,” sacīja politiķis.

Viņš turpināja, ka, “protams, pasaulē taisnīgākā Bordāna tiesa pasūtīs uz poda vai pat neskatīs, nevērtēs”.

Kā zināms, Ventspils mērs Aivars Lembergs ieslodzījumā Rīgas Centrālcietumā atrodas jau gandrīz trīs mēnešus, joprojām tā arī nezinot oficiālo tiesas pamatojumu, kāpēc piemērots šāds drošības līdzeklis bez iespējām to pārsūdzēt.

Februāra beigās izskanēja pirmās instances tiesas spriedums tā saucamajā Lemberga lietā. Saskaņā ar to Rīgas apgabaltiesa Ventspils mēram piesprieda piecus gadus cietumā, 20 000 eiro naudas sodu un mantas konfiskāciju.

Foto: F64


1,270 skatījumi

Un Tavas domas par šo?