Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Valdība mūs visus uzskata par muļķiem

Piedāvāts būtiski palielināt valsts pārvaldē strādājošo skaitu!

Ventspils mērs Aivars Lembergs pauž sašutumu par to, ka plānots palielināt valsts pārvaldē strādājošo skaitu laikā, kad finansējums trūkst mediķu algām, skolotājiem un bērnu brīvpusdienu nodrošināšanai.

Viņš atgādināja, ka Valsts kanceleja pieņēma lēmumu samazināt valsts pārvaldē nodarbināto skaitu. “Kā jūs paši saprotat, ja par tūkstošiem palielina, nevar vienlaicīgi par 7% samazināt,” norādīja politiķis.

Pēc Lemberga sacītā, no vienas puses tiek runāts par birokrātijas samazināšanu, valsts pārvaldes efektivizēšanu, bet no otras puses tiek piedāvāts būtiski palielināt valsts pārvaldē strādājošo skaitu. “Es aicinu visus, kas neuzskata sevi par tik lieliem muļķiem kā mūs uzskata valdība un, pirmkārt, jau Jaunā konservatīvā partija, vienmēr skatīties uz politiķu darbiem,” uzsvēra politiķis.

“Bērniem brīvpusdienām naudas nav, skolotājiem pieliek 4% pie likmes, nevis tā, kā pieaug vidējā samaksa tautsaimniecībā. Lai mediķiem izpildītu dotos solījumus naudas nav, bet jauniem nodarbinātajiem valsts pārvaldē – tam naudas ir,” absurdo situāciju iezīmēja Lembergs.

Kā zināms, ministriju papildu finansējuma pieprasījumi 2020. gadam kopā veido 953,5 miljonus eiro, 2021. gadam – 1 817,4 miljonus eiro un 2022. gadam – 2 139,3 miljonus eiro.

Foto: Valsts kanceleja


2,091 skatījumi

Un Tavas domas par šo?