Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Vietējā opozīcija politisku apsvērumu dēļ iebilda pat pret Ventspils valstspilsētas statusu

Ventspils domes opozīcija atkal nostājas pret ventspilnieku interesēm?

Ventspils pilsētas domes opozīcija balsoja pret lēmumu, ka Ventspils pilsēta 2021. gadā skaitīsies valsts pilsētu kategorijā, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Mēs esam pieņēmuši jau divus lēmumus, lai saglabātu republikas pilsētas statusu, bet tā kā ir mainījies šis nosaukums – uz valsts pilsētu, tādu lēmumu mums nav. Saeimas komisija izteica vēlmi, lai par šo jauno statusu, kāds būs jaunajā likumā, būtu oficiāls Ventspils pilsētas domes viedoklis un tāpēc tika sasaukta domes sēde, kurā šis jautājums arī tika skatīts. Jāsaka, ka man par lielu pārsteigumu opozīcija bija kategoriski pret, lai Ventspils pilsēta būtu valstspilsēta un būtu tādā pat kategorijā kā, piemēram, Liepāja, Daugavpils, Rēzekne un Jelgava,” komentēja Lembergs.

Viņš turpināja, ka līdz ar to Ventspils pilsētas domes opozīcija bija arī pret to, ka Ventspils novads ir atsevišķi.

“Ventspilnieku un novadu iedzīvotāju aptauja norāda, ka būtiski lielākā daļa ir par atsevišķu statusu – tas gan viņiem nebija nekāds arguments. Es domāju, ka viņi vienkārši cer, ka, ja pilsēta un novads būs kopā, tad “Latvijai un Ventspilij” sliktāk nostartēs pašvaldību vēlēšanās – te cita loģika nevar būt kā vien politiskā loģika,” uzskata Lembergs.

Viņš gan uzsvēra, ka, lai gan opozīcija nobalsoja pret, Ventspils pilsētas dome ar balsu vairākumu pieņēma lēmumu, ka Ventspils būs valstspilsēta un Ventspils novads būs atsevišķi ar savu saimniecību un vietējo varu.

Kā zināms, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija konceptuāli ir vienojusies tagadējās republikas pilsētas pārdēvēt par valstspilsētām.

Līdz ar to visas desmit lielās pilsētas saglabās savu nacionālās nozīmes attīstības centra statusu.

Foto: Ventspils dome


1,209 skatījumi

Un Tavas domas par šo?