Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Valdības rīcības dēļ, Ventspils no donora kļuvusi par Pašvaldību izlīdzināšanas fonda naudas saņēmēju

Pilsētas budžetā nepilna miljona eiro vietā no ostu maksām ienākuši tikai 588 tūkstoši eiro!

Ja līdz šim gadam Ventspils pašvaldība bija viena no desmit pašvaldībām, kas naudu Pašvaldību izlīdzināšanas fondā iemaksāja, nevis saņēma, tad, sākot ar šo gadu, Ventspils pilsēta no donora kļuvusi par saņēmēju. Ventspils mērs Aivars Lembergs “pateicību” par to saka esošajai valdībai.

Līdz šim Ventspils bija vienīgā donore ārpus Rīgas un Pierīgas reģiona, kas Pašvaldību izlīdzināšanas fondā iemaksāja vairāk nekā 60 miljonus eiro, to novirzot trūcīgākām pašvaldībām. Tomēr jau šogad Ventspils pilsēta no donora kļuvusi par saņēmēju – sakarā ar brīvostas darbībā sistemātisku, mākslīgi izraisītu lejupslīdi samazinās pašvaldības ieņēmumi no ostas nodevām. Šogad līdz augusta beigām pilsētas budžetā nepilna miljona eiro vietā no ostu maksām ienākuši tikai 588 tūkstoši eiro, kas ir 39% kritums pret iepriekšējo gadu un rada robu pašvaldības budžetā.

Pēc Ventspils mēra Lemberga sacītā, pateicoties Kariņa valdības lēmumiem pret tranzīta nozares attīstību, situācija pašvaldībās kļuvusi daudz sliktāka.

Lembergs norādīja, ka no ASV sankcijām cietuši arī pašvaldību budžeti, pirmkārt, jau Ventspils pilsētas pašvaldības budžets. “Šajā gadā situācija ir tāda, ka vienīgās pašvaldības, kas iemaksā Pašvaldību izlīdzināšanas fondā, ir Lielrīgas reģions – Rīga un kādi desmit novadi. Visas pārējās ir dotācijas saņēmējas,” skaidroja politiķis.

Pēc viņa sacītā, tāda situācija izveidojusies pateicoties Bordānam, Kariņam, Kristovskim un citiem sprukstiņiem. “Pateicoties ģeniālajai Latvijas valdībai, mēs esam kļuvuši nabagāki. Tā turpināt. Tauta jums aplaudēs!” ironiski piebilda Lembergs.

Foto: F64


1,090 skatījumi

Un Tavas domas par šo?