Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Aiztur noziedzīgu grupu par naudas atmazgāšanu vairāku miljonu eiro apmērā

Kopā aizturētas septiņas personas!

tīto personu piederošajiem nekustamajiem īpašumiem ir uzlikti aresti. Kopā aizturētas septiņas personas. Četras personas kriminālprocesā tika atzītas par aizdomās turētām, diviem aizdomās turētiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet pārējiem – ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Organizēts noziedzīgais grupējums, faktiski darbojoties Latvijas Republikas teritorijā, kontrolēja ne mazāk kā piecpadsmit ārvalstu uzņēmumus, kas reģistrēti uz trešo valsts pilsoņu vārdiem. Grupējums arī kontrolēja šo uzņēmumu banku kontus, kas atvēri Eiropas Savienības un citu (trešo) valstu bankās un maksājumu iestādēs, sniedzot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas pakalpojumus ārzemju uzņēmējiem – slēpjot noziedzīgi iegūto līdzekļu izcelsmi, piederību un kustību, kā arī mainot to atrašanas vietu.

2021. gada aprīlī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


865 skatījumi

Un Tavas domas par šo?