Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Baltkrievija demokrātiskāka kā Latvija

Vai Latvija sevi var uzskatīt par demokrātisku valsti?

Ar vēstījumu “Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam”, Ventspils mērs Aivars Lembergs salīdzinājis sevi ar Baltkrievijas opozīcijas žurnālistu Romānu Protaseviču, kuru nesen aizturēja Minskas lidostā.

“Kura valsts demokrātiskāka – Baltkrievija vai Latvija?” salīdzinot drošības līdzekli – apcietinājumu Latvijā un Baltkrievijā, retoriski vaicā Lembergs.

Viņš norādīja, ka attiecībā uz viņu lēmumā par apcietinājumu nav minēts tā juridiskais pamats, kamēr pret Baltkrievijas opozicionāru Protaseviču tāds ir. Tāpat, atšķirībā no Protaseviča, viņa gadījumā lēmumā par apcietinājumu nav minēts tā faktiskais pamats, nav minēti arī pierādījumi.

Pēc Lemberga teiktā, drošības līdzeklis – apcietinājums Baltkrievijā ir pārsūdzams pēc diviem mēnešiem, kamēr viņa gadījumā tā nav. Tāpat viņa gadījumā neesot noteikts termiņš, kas attiecas uz likuma normu, kas paredz, ka drošības līdzeklis – apcietinājums ir pārsūdzams ik pēc diviem mēnešiem.

Kā zināms, jau kopš 22. februāra Lembergs atrodas ieslodzījumā Rīgas Centrālcietumā, joprojām nezinot oficiālo tiesas argumentāciju, kāpēc piemērots šāds drošības līdzeklis bez iespējām to pārsūdzēt.

“Apcietinājums kā drošības līdzeklis valdības opozīcijas līderim Lembergam ir loģisks un saprotams. Ir priekšvēlēšanu laiks un jāiesniedz deputātu kandidātu saraksti. Cietuma kamerā nav piekļuves ne tikai internetam, bet arī telefonam. Tā ir “lieliska” vieta Lemberga politiskajai darbībai priekšvēlēšanu laikā,” iepriekš norādījis Lembergs.

Foto: F64


1,101 skatījumi

Un Tavas domas par šo?