Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

AT priekšsēdētājam Strupišam kārtējo reizi jāatvaira Bordāna nepamatotie pārmetumi

Šoreiz Bordānam nav patikuši Strupiša izteikumi par Ekonomisko lietu tiesu!

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) jau atkal veltījis pārmetumus Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājam Aigaram Strupišam, kurš kārtējo reizi nav pratis izteikties ministram pa prātam.

Kā zināms, pavisam nesen Bordāns bija lūdzis Tieslietu padomi izvērtēt Strupiša teikto saistībā ar Lemberga lietu. “Šī [Aivara Lemberga] lieta būs kā hrestomātisks piemērs tam, kā nedarīt. Ir jāpēta, kāpēc šī lieta tik ilgi tika novilkta. Un tad uz šīs lietas pamata ir jātaisa mācību grāmata tiesnešiem un prokuroriem, lai zinātu, kā turpmāk nedarīt,” bija teicis Strupišs, uz ko Bordāns atbildēja, ka “Strupišs ar neargumentētiem pārmetumiem vērsies pret savu kolēģi, kas ir atzinusi Lembergu par vainīgu virknē smagu kriminālnoziegumu.”

Toreiz gan Bordāna aizrādījumi Strupišam beidzās ar Tieslietu padomes paziņojumu, lai Bordāns turpina dialogu ar padomi, ievērojot profesionālās diskusijas principus, un atturas no tiesu sistēmas izmantošanas savās politiskajās interesēs.

“Te ir cīņa par varu un vēlēšanās pateikt, ka tikai viens variants ir pareizs. Mēs visi būsim ieguvēji tikai tad, ja kopā vienosimies par kopīgo ceļu, kā iet. Mums jānostājas uz tā ceļa. Es nevaru nepateikt arī to, ka šādi caur publisko telpu maldināt un rādīt greizo spoguli, graujot reputāciju tiesu varai, nav pieņemami,” toreiz secināja senatore Dzintra Balta.

Bordāns gan nav ņēmis vērā padomes aicinājumu, un jau atkal veltījis Strupišam pārmetumus – šoreiz saistībā ar paša izloloto Ekonomisko lietu padomi. Uz Augstākas tiesas priekšsēdētāja norādi, ka “nevienam no Ekonomisko lietu padomes tiesnešiem nav tiesneša pieredzes”, Bordāns atcirta, ka “Strupišs pats sācis strādāt [Augstākās tiesas] Senātā, nevienu dienu nestrādājot tiesā”.

Vai tieslietu ministrs tik asi reaģē uz katru Augstākās tiesas priekšsēdētāja sacīto, jo patiesība acīs kož? Jo vai tad Ekonomisko lietu tiesas tiesnešiem ir liela tiesneša darba pieredze? Vai Lemberga lieta nevelkas pārāk ilgi? Ko gan Strupišs tādu nepareizu pateica? Bet varbūt jau “sāls” ir tajā, ka Augstākās tiesas priekšsēdētājs nav stumdāms un bīdāms kā bandinieks Bordāna šaha spēlē, kurā ministrs par visām varītēm cenšas būt galvenais. Šaha cienītāji sapratīs…


1,553 skatījumi

Un Tavas domas par šo?