Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Daugavpilī rosina palielināt biļešu cenas sabiedriskajā transportā

No 70 centiem līdz vienam eiro varētu pieaugt biļetes maksa Daugavpils sabiedriskajā transportā!

No 2024. gada 1. janvāra valstī minimālā darba alga tiek paaugstināta līdz 700 eiro. Tas būtiski ietekmē uzņēmuma “Daugavpils satiksme” budžeta izdevumu apmēru.

“Daugavpils satiksmē” strādā 528 darbinieki. Minimālas algas paaugstinājums uzņēmumam nozīmē papildus 626 453 EUR, kā rezultātā mainās viena pasažiera pārvadāšanas pašizmaksa. Pašlaik tā ir 1.26 EUR, bet 2024. gadā tā paaugstināsies līdz 1.56 EUR.

Šo aprēķinu pirmām kārtām ietekmē MK lēmums par minimālās algas palielinājumu, kā arī inflācijas līmenis valstī, Euribor likme un daži citi faktori.

“Daugavpils satiksme” valdes loceklis Sergejs Blagoveščenskis skaidro: “Pēdējo reizi Daugavpilī biļešu tarifs tika palielināts 2022. gada 1. jūnijā, kad minimālā darba alga valstī bija 500 EUR. No 2023. gada 1. janvāra valstī tika palielināta minimālā darba alga no 500 EUR līdz 620 EUR. “Daugavpils satiksme” biļešu cenas nepalielināja, budžeta deficītu kompensējot ar iekšējās optimizācijas pasākumiem – darbinieku skaitu samazināšanu, reisu pārkārtošanu u.c. Šoreiz minimālās algas palielinājumu uzņēmums patstāvīgi segt nespēs”.

Šī brīža situācijā nepieciešams brauciena biļetes tarifu veidot atbilstoši viena pasažiera pārvadāšanas pašizmaksai. Ņemot vērā pieaugošās izmaksas par viena brauciena nodrošināšanu un Daugavpils domes dotācijas apmēru, kas kopš 2016. gada ir pieaugusi vairākas reizes no 3.6 miljona euro līdz 10 miljoniem euro 2024. gadā, ja biļetes cena netiks paaugstināta. “Daugavpils satiksme” aicina paaugstināt vienreizējo braukšanas maksu no 0.70 EUR līdz 1.00 EUR, kā arī lemt par atvieglojumu noteikšanu dažādām iedzīvotāju kategorijām.

Paredzams, ka jaunie braukšanas biļešu tarifi varētu stāties spēkā no 2024. gada 1. janvāra.


819 skatījumi

Un Tavas domas par šo?