Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Eksperts: Piena cena kāpj, bet Latvijas zemniekiem tas nav nekas, jo iepriekšējais kritums bija pārāk liels

Polija un Lietuva absolūti dominē Latvijā!

Zemnieki saņem no 25 līdz 34 centiem – tā ir vidējā Latvijas piena cena pašlaik, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

“Kopumā Latvija un Lietuva ir divas vienīgās valstis ES, kurām piena cena ir nokritusies zem tā līmeņa, kāds bija, kad redzējām nenormāli straujo cenu kāpumu. Kritums ir nopietns, 30 % un vairāk, joprojām tas ir pozitīvi stabils, neturpinās vairāk lejupslīde,” sacīja Cimermanis.

Viņš pauda, ka pēdējais mēnesis, maijs, uzrāda pozitīvu tendenci ES, ka cenas kritums ir apstājies. Un ir 1 % – 1,5 % pieaugums. “Ir labas ziņas. Bet Latvijas zemniekiem tas nav nekas, jo tas kritums bija pārāk liels šī gada sākumā,” piebilda eksperts.

Cimermanis uzsvēra: “Mūsu sadrumstalotā piena pārstrādes industrija nav spējusi atrast tādu konsolidācijas spēku, lai mēs izveidojam kaut ko tik jaudīgu, ka varam 500, 700 līdz 1000 tonnas dienā droši saražot un pārdot pasaules tirgos. Polija un Lietuva absolūti dominē Latvijā.”

Savukārt zemkopības ministrs Dzidzis Šmits pauda, ka “Latvija diemžēl piena tirgū ir vājais posms ES. Mēs nokritām pirmie, tikko sākās problēmas.”

“Ja runājam par īstermiņu, skaidrs, ka esam snieguši papildu atbalstu budžeta ietvaros un izmaksājuši ātrāk noteiktus atbalstus. [..] Neviens šobrīd nevar pateikt, kā tā situācija taisnosies un kurā brīdī. Vasara nekad nav bijusi laba pienam, cerības ir uz rudeni. Kamēr neatrisināsim strukturālas problēmas, atgriezīsimies pie šīm problēmām. Piemēram, ja vidējais apgrozījums piena pārstrādes uzņēmumā Latvijā ir 6,7 miljoni, tad Lietuvā tie ir 34 miljoni, viņi spēj konkurēt pasaules tirgos,” sacīja ministrs.


1,101 skatījumi

Un Tavas domas par šo?