Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šmitam ir aizdomas, ka noteiktās produktu grupās ir vienošanās

Ir pilnīgi nenormāli, ja var vietējam, plaša patēriņa produktam uzlikt uzcenojumu 300% + PVN un vēl konkurēt!

Noteiktās pārtikas produktu grupās varētu būt vienošanās starp tirgotājiem, LTV raidījumā “Rīta panorāma” izteicās zemkopības ministrs Didzis Šmits (“Apvienotais saraksts”).

Runājot par Zemkopības ministrijas ieceri pārtikas cenu kāpumu bremzēt ar lielveikalu slēgšanu svētdienās, Šmits norādīja, ka ir “pilnīgi nenormāli – ja var vietēji ražotam, plaša patēriņa produktam uzlikt uzcenojumu 300 % + PNV un konkurēt, mani tas ved uz smagām aizdomām, man nav pierādījumu šobrīd, bet aizdomas, ka noteiktās produktu grupās ir vienošanās.”

“Šis likumprojekts dabūs beidzot pie galda tirgotājus. Šī ir lieta, kas viņus patiešām uztrauc. Ja šobrīd man “Rimi” var pateikt, ka par visu esam gatavi runāt, izņemot par cenām, šī būs metode, lai parunātu par cenām. [..] Ja konkurence nestrādā, valstij ir pienākums iejaukties, arī šī var būt metode, kā iejaukties. Likumprojekts ir atvēris debati,” sacīja Šmits.

Savukārt runājot par piena cenu, viņš pauda: “Esam nokrituši, bet pašlaik stāvam uz vietas. Diemžēl Eiropa mūs sāk dzīt uz leju, jo cena krītas visur Eiropā. Tas patiesībā parādīja to, ka Latvija diemžēl piena tirgū ir vājais posms ES. Mēs nokritām pirmie, tikko sākās problēmas.”

“Ja runājam par īstermiņu, skaidrs, ka esam snieguši papildu atbalstu budžeta ietvaros un izmaksājuši ātrāk noteiktus atbalstus. [..] Neviens šobrīd nevar pateikt, kā tā situācija taisnosies un kurā brīdī. Vasara nekad nav bijusi laba pienam, cerības ir uz rudeni,” sacīja ministrs.

Viņš norādīja: “Kamēr neatrisināsim strukturālas problēmas, atgriezīsimies pie šīm problēmām. Piemēram, ja vidējais apgrozījums piena pārstrādes uzņēmumā Latvijā ir 6,7 miljoni, tad Lietuvā tie ir 34 miljoni, viņi spēj konkurēt pasaules tirgos.”


1,094 skatījumi

Un Tavas domas par šo?