Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ģimenes ārste: Lielākā slodze nākamajos divos mēnešos būs uz ģimenes ārstiem

Ar katru dienu palielinās Covid-19 pacientu skaits!

Pēc garām brīvdienām redzam, ka ar katru dienu palielinās to pacientu skaits, kas saslimuši ar Covid-19, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

“Arī infektologu prognozes rāda, ka lielākā slodze nākamajos divos mēnešos būs uz ģimenes ārstiem,” atzina Veide.

“Nedaudz mainījušies sūdzības pacientiem, kas slimo ar Covid-19. Agrāk bija situācijas ar garšas un ožas zudumiem, tad šobrīd galvenie simptomi ir galvassāpes, nogurums un iesnas. Retāk ir pacienti, kam ir ožas un garšas zudumi,” sacīja Veide.

Runājot par resursiem, viņa atzina, ka šobrīd ap 13% praksēm, kur vispār nav neviena medmāsa: “30-31% prakšu ir tikai viena medmāsa, un ja viņa saslimst vai aiziet atvaļinājumā, tad mums pat nav, kas aizvieto.”

Savukārt runājot par bērnu vakcināciju, viņa norādīja, ka piecu līdz 11 gadus veco bērnu potēšanu pret Covid-19 apgrūtina fakts, ka vienā flakonā ir pārāk liels vakcīnas devu skaits, kas īsā laikā jāizlieto.

Viņa skaidroja, ka katrā 5-11 gadus vecajiem bērniem paredzētās vakcīnas flakonā ir desmit devas, kas nozīmē, ka vienā piegājienā jāsapotē uzreiz desmit bērni.

“Diemžēl savākt šos desmit bērniņus vienā reizē ir pagrūti, jo ir ziema un ir arī citi vīrusi. Pat tad, ja desmit bērnus tomēr izdodas pierakstīt uz vienu dienu, kāds no tiem vienalga saslimst un vakcinēties nevar,” uzsvēra ģimenes ārste.


830 skatījumi

Un Tavas domas par šo?