Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Restorānu biedrība: Neskaidrība par nākotni tikai pieaug

Ierobežojumu kopums atsevišķos uzņēmumos samazina to apgrozījumu par 60%!

Restorānu biedrība aicina valdību izstrādāt plānu Latvijas tautsaimniecības izejai no krīzes. Kā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Latvijas restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis, ierobežojumu kopums atsevišķos uzņēmumos samazina to apgrozījumu par 60%.

Latvijas Restorānu biedrība ir aicinājusi Latvijas valdību iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijām un citu Eiropas valstu pieredzi sabiedrības veselības un valsts ekonomisko mērķu saskaņošanā, lai trešajā Covid-19 pandēmijas gadā beidzot izstrādātu plānu Latvijas tautsaimniecības izejai no krīzes un ekonomikas atjaunošanai. Pretējā gadījumā Latvija pilnībā zaudēs starptautisko konkurētspēju un ilgtermiņa attīstības perspektīvas.

“Restorānu nozare strādā ar lielākiem vai mazākiem ierobežojumiem visu šo laiku. Mēs veicām uzņēmumu aptauju, kurā noskaidrojām, ka visu šo ierobežojumu kopums atsevišķos uzņēmumos samazina apgrozījumu par 60%,” sacīja Jenzis.

Pēc viņa teiktā, ierobežojumus varētu iepriekš izdiskutēt ar nozarēm: “Jo, teiksim, atļaut strādāt Vecgada vakarā nedēļu pirms notikuma – tas neko nedod nozarei. Tieši pretēji, tas varbūt satricina uzņēmējus.”

Viņš atzina, ka atsevišķi uzņēmumi un uzņēmumu darbinieki šobrīd vēl gaida valsts atbalstu, norādot, ka pagājuši jau trīs mēneši, bet daļa saņems to tikai februārī.

“Diemžēl jau sācies trešais Covid-19 pandēmijas gads, strauji pieaug gāzes un elektrības izmaksas, un neskaidrība par nākotni tikai pieaug, nevis mazinās,” uzsvēra LRB prezidents.

LRB uzskata, ka jau pašlaik ir nepieciešama skaidrība par to, kā viesmīlības nozare darbosies vasaras sezonā, jo gan uzņēmumi savu darbību, gan cilvēki savus atvaļinājumus plāno savlaicīgi. Nav pieļaujama pērnā gada situācijas atkārtošanās, kad ēdināšanas uzņēmumi pilnvērtīgi varēja darboties tikai sākot no jūlija, bet tūrisma sezona citās valstīs ritēja jau pilnā sparā.


949 skatījumi

Un Tavas domas par šo?