Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Igaunijas eksprezidents Ilvess: Krievija ir mainījusi savu nosaukumu – tā vairs nav Padomju Savienība, bet tā nav mainījusi savu uzvedību

2008. gadā redzējām Krievijas uzbrukumu Gruzijai, tagad jau Ukrainai!

Krievijas draudi ar atomieročiem nav reāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “1pret1” sacīja Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess.

“Krievijas armija zaudē daudz vairāk vīru nekā viņi gaidīja, tomēr tajā pašā laikā redzam, ka viņi kļuvuši daudz brutālāki,” norādīja Ilvess.

Viņa ieskatā, Krievija nav sagatavojusies ilgam karam, ko redzam arī pēc palīdzības lūgumiem Ķīnai, lai tā piegādā pārtiku: “Krievija gāja uz priekšu ar pārliecību, ka tā ir moderna un spēcīga, bet tā ir tā pati Padomju Savienības armija un tas pats bardaks.”

Pēc viņa teiktā, “viss Krievijas Ārlietu ministrijas personāls tiks izsaukts uz tribunālu, jo viņus ir vieglāk notvert. Putins drīzāk būs miris nekā pieļaus savu atrašanos tribunāla priekšā.”

Viņš norādīja: “Krievija ir mainījusi savu nosaukumu – tā vairs nav Padomju Savienība. Bet tā nav mainījusi savu uzvedību. Baltijas valstis, atgūstot neatkarību, ļoti daudz strādāja pie tā, lai attīstītos un panāktu savu uzņemšanu NATO un Eiropas Savienībā.”

“2008. gadā redzējām Krievijas uzbrukumu Gruzijai. Redzējām, kas notika pēc tam – pēc noteikta laika lielākā daļa izturējās pret Krieviju tā, it kā nekas nebūtu noticis. Tam sekoja notikumi Krimā un tagad redzam, kur tas ir novedis,” sacīja politiķis.

Pēc Ilvesa domām, Krievijas draudi ar atomieročiem nav reāli. “Ja viņš [Vladimirs Putins] nospiedīs pogu, nedomāju, ka sekos pavēle,” sacīja Ilvess.

” Ir atkal 1905. gads. Ir postošs karš un domāju, ka Putins to zina, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, arī cilvēki sāks vairāk un vairāk izrādīt savu neapmierinātību. Mēs vēl neesam nonākuši tur, bet tas laiks pienāks,” pauda Ilvess.

Viņš norādīja, ka Eiropa un Rietumvalstis ir iesaldējusi Krievijas līdzekļus un īpašumus. “Es domāju, ka šī nauda, kas ir iesaldēta, jāizmanto Ukrainas atbalstam, lai to atjaunotu. Tā nav Krievijas nauda, tā ir ar asinīm aptraipīta nauda,” sacīja Ilvess.

Foto: Saeimas kanceleja


1,563 skatījumi

Un Tavas domas par šo?