Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kučinskis par Latvijas austrumu robežas izbūvi: Apstādināt izbūvi, kad tā nokavēta par gadiem nevis mēnešiem, ir bezatbildīgi

Arī bēgļu uzņemšanas jautājumā ir zināms haoss un koordinācijas trūkums visā procesā!

Šobrīd, kad Ukrainā notiek karš, vajadzētu atturēties no abiem pasākumiem – 16. marta, Leģionāru piemiņas dienas, un 9. maija, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS).

Viņaprāt, patlaban, kad Ukrainā notiek karš, kuru pret šo valsti izvērsa Krievija, būtu bijis jāatturas no abiem pasākumiem – 16. marta, Leģionāru piemiņas dienas, un 9. maija, kad daļa cilvēku atzīmē Vācijas režīma sagrāvi Otrā pasaules kara laikā.

“Būtu tikai normāli, un domāju, ka tam būtu liels atbalsts, ka tikmēr, kamēr Ukrainā ir karš, slēdzam šādus pasākumus un atturamies,” pauda Kučinskis.

Savukārt runājot par drošības situāciju, viņš norādīja: “Aicinājums no mūsu puses ir pastiprināt sauszemes robežas kontroli. Katra mašīna, kas brauc pāri, tiktu nofiksēta, iespējams, kādam tiktu paprasīti dokumenti. Mēs tiktu pie drošības sajūtas, sapratnes, cik un kādi cilvēki brauc iekšā valstī,” sacīja Kučinskis.

Savukārt runājot par Latvijas austrumu robežas izbūvi, viņš norādīja, ka “tas, ko prasa būvētājs, zinot situācijas neskaidrību nākotnē, ielikt punktu par indeksāciju. Valdībai nemaz nevajadzētu diskutēt, tas ir jādara. Apstādināt izbūvi, kad tā nokavēta par gadiem nevis mēnešiem, ir bezatbildīgi.”

Kučinskis norādīja, ka ne tikai civilā aizsardzībā, bet arī bēgļu uzņemšanas jautājumā ir zināms haoss un koordinācijas trūkums visā procesā: “Manā skatījumā ir jābūt vienam, ar ko runāt par katru no šīm jomām.”

“Skatāmies naftas cenas biržā un degvielas cenas, tur zināma neatbilstība ir, kas liek domāt, ka uzņēmumi izmanto kaut kādas rezerves nākotnei peļņas krāšanai. Ar viņiem ir jārunā. Ar tām nozarēm, kas saskarsies ar krīzi, jābūt dialogam,” sacīja politiķis.

Foto: Valsts kanceleja


1,481 skatījumi

Un Tavas domas par šo?