Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijas centrālās bankas prezidents: Ziema būs diezgan grūta

Ekonomiskās bremzēšanās dēļ gadu mija būs diezgan sāpīga!

Latvijas ekonomika jau bremzējas – ziema būs grūta, bet kritums nebūs ļoti dziļš, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

“Latvijas ekonomika jau bremzējas, galvenais iemesls ir enerģijas sektors, tas ļoti uzrāvis cenas augšā, mazinās patēriņu, arī citus sektorus piebremzēs. Ziema tiešām būs diezgan grūta. Recesija būs, bet šī recesija būs diezgan sekla – kritums nebūs īpaši dziļš,” sacīja Kazāks.

Pēc viņa paustā, galvenā problēma saistīta ar to, ka šajā situācijā nav tikai kāds viens šoks ekonomikai, bet gan Krievijas iebrukuma dēļ Ukrainā šoki nāk viens pēc otra.

“Šajā brīdī Latvijas ekonomika ir diezgan sabalansēta, mums iekšēju milzīgu problēmu nav, galvenie ir šie ārējie šoki. Mīnusi būs, bet mazliet zem nulles,” norādīja ekonomists.

Kazāks uzsvēra: “Pašreizējā brīdī redzam, ka ekonomika tiešām bremzējas, gadu mijas jautājums būs diezgan sāpīgs, bet uz nākamā gada pavasari, vasaras sākumu ekonomikai atkal būtu jāsāk atgūties.”

Savukārt vaicāts par uzņēmumu bankrotu iespējamību, Latvijas Bankas prezidents norādīja, ka šādi riski ir vienmēr un, ekonomikai sabremzējoties, būs uzņēmumi, kam grūtāk to pārdzīvot: “Darba tirgus diezgan spēcīgs, bezdarba līmenis ir zems, līdz ar to mēs šajā krīzē ieejam diezgan labā formā. Mēs zinām, kas jādara, energo jautājums ir ļoti skaidri zināms – energoefektivitāte, jaunu jaudu izveidošana, virzīšanās prom no Krievijas energoresursiem.”

Foto: Valsts kanceleja


1,167 skatījumi

Un Tavas domas par šo?