Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LSB vadītājs: Vairākas slimnīcas ir darījušas visu, lai energoresursu rēķinus samazinātu – tam atbalsts nepienāksies

Energoresursu cenu kāpuma dēļ slimnīcām atvēl 7,1 miljonu eiro!

Lai segtu energoresursu cenu kāpumu, slimnīcām atvēlēts 7,1 miljons eiro, taču kompensācija netiks visām slimnīcām, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

“Vairākas slimnīcas ir darījušas visu, lai [energoresursu] rēķinus samazinātu, tām slimnīcām šie rēķini tik stipri neaug – tās ir, piemēram, Cēsu un Ogres slimnīcas, visām citām rēķini aug diezgan būtiski – 3 un 4 reizes lielāki nekā iepriekš. Mēs tikāmies ar VM, un bija runa par 7,1 miljonu [energoresursu sadārdzinājuma segšanai]. Tas gan neskar slimnīcas, kas ir pašas samazinājušas savas izmaksas. Tas varbūt ir tas negodīgais punkts šajā sadaļā, viņiem kompensācija nepienāksies vai būs ļoti niecīga,” sacīja Kalējs.

Pēc viņa teiktā, piešķirtais finansējums gan netiks, vai būs ļoti mazs, slimnīcām, kuras, piemēram, uzstādījušas saules paneļus par saviem līdzekļiem un veikušas citus darbus, lai mazinātu energoresursu sadārdzinājuma ietekmi.

Savukārt runājot par par nākamo veselības ministru, viņš uzsvēra: “Ir jābūt cilvēkam, kas orientējas veselības aprūpes jautājumos. Ar to pašreizējā Veselības ministrija atšķīrās. [..] Tik daudz nepārdomātu lēmumu, kādi nāk no VM ierēdniecības šobrīd, sen nav bijuši iepriekšējās valdībās.”


911 skatījumi

Un Tavas domas par šo?