Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LDDK: Valsts pārvaldes un biznesa sadarbība ir bijusi vāja

Krīze ir pēdējais brīdis valdībai un biznesam sākt strādāt kā komandai!

Krīze ir pēdējais brīdis valdībai un biznesam sākt strādāt kā komandai, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” teica jaunais Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

“Valsts pārvaldes un biznesa sadarbība ir bijusi vāja. Šī krīze ir pēdējais brīdis restartēt šo stāstu – sākt strādāt biznesam, valdībai un darba ņēmējiem kā vienotai komandai. [..] Mēs ekonomiski atpaliekam no kaimiņiem, kas nozīmē, ka kaut kas sistēmā nav labi,” sacīja Bite.

Pēc viņa teiktā, “mums ir viens deķis, un tā ir Latvijas ekonomika un labklājība”. Bizness ir tas, kas ģenerē nodokļu ieņēmumus, no kā maksā algas skolotājiem, ugunsdzēsējiem un citiem publiskajā sektorā strādājošajiem, un valsts pārvaldei jāpalīdz audzēt ekonomiku un vairot nodokļu ieņēmumus.

“Ir apakškomisijas, kur atbildīgās ministrijas strādā ļoti aktīvi, piemēram, EM, ZM, bet ir pozīcijas, kur sadarbība ir ļoti vāja, piemēram, VARAM un FM. Mums ir jānodrošina, ka mēs sākam strādāt, līdz šim mēs viens otru paklausījāmies, bet katrs dzīvojām savu dzīvi,” sacīja LDDK prezidents.

Pagājušajā nedēļā notikušajā Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomē (NTSP) darba devēji skaidri izteikuši viedokli, kā viņi vēlētos turpmāk strādāt.

“Mēs nevis lūdzām šoreiz, bet mēs pieprasījām, lai valdības vadītājs nodrošina to, lai katra ministrija iesaistās šajā trīspusējā dialoga procesā savās apakškomisijās, kur darba devējiem, darba ņēmējiem un atbildīgajai ministrijai ir jāstrādā,” teica LDDK prezidents.

Bite norādīja: “Šobrīd ir jautājums, cik ātri valsts un bizness spēs reaģēt uz izaicinājumiem, kas nāks klāt. Ir atsevišķas nozares, kas cietušas vairāk, kur jāpalīdz pārorientēties uz kaut ko jaunu, bet tas nebūs ātrs ceļš. Eksporta pārorientēšana uz citām valstīm prasa gadus.”


1,290 skatījumi

Un Tavas domas par šo?