Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lemberga pretiniekiem spēki zūd – JKP sairšanās process pieņemas spēkā

Vai cīnoties ar Lembergu partija aizgājusi pa burbuli?

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir partija, kas sevi 13. Saeimas vēlēšanās pieteica ar skaļiem saukļiem par korupciju, tautas labklājību un drosmīgiem lēmumiem. No malas varētu šķist, ka iekļūšana Saeimā ar trīs ministriem nebūs vienīgais JKP panākums, bet partiju drīz pārņēma vairāki skandāli, tai skaitā tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) vēstule ārvalstu vēstniekiem, partijas biedru izstāšanās, represijas pret esošajiem biedriem u.tml., kā rezultāta partija reti kurā novadā vai pilsētā spējusi salasīt 22, 18 vai kaut tikai 16 kandidātus pašvaldību vēlēšanām.

Jaunie konservatīvie noslēguši sarakstu iesniegšanu šā gada pašvaldību vēlēšanām, kas nozīmē, ka konservatīvie piedalīsies vēlēšanās 35 novados. 31 novadā Jaunie konservatīvie startēs atsevišķi, bet 4 novados startēs vienotā komandā ar citiem politiskajiem spēkiem. Pavisam Jaunie konservatīvie uz pašvaldību vēlēšanām izvirzījuši gandrīz 500 deputātu kandidātu.

“Četri gadi ir labs atskaites punkts mūsu konservatīvo kustībai, jo šo gadu laikā tieši Jaunie konservatīvie kļuvuši par nozīmīgāko un straujāk augošo politisko spēku Latvijā. Mūsu biedru skaits ir pārsniedzis 1330 cilvēku. Ja pirms četriem gadiem Jaunie konservatīvie piedalījās vēlēšanās astoņās Latvijas pilsētās un novados, tad pašlaik esam iesnieguši sarakstu 35 novados – 31 novadā, kur startēsim atsevišķi, kandidēs 488 kandidāti, savukārt, vēl 4 novados, kur ir kopsaraksti, startēs vēl 58 kandidāti, tātad, kopumā mūsu partijas nosaukumu nesīs 546 kandidāti. Jau esam pārstāvēti Latvijas Saeimā, valdībā un Rīgas domē. Darām,” paziņojusi JKP.

Taču realitātē partija reti kurā novadā vai pilsētā spējusi salasīt 22, 18 vai kaut tikai 16 kandidātus pašvaldību vēlēšanām. No 41 vēlēšanu apgabala JKP spējusi salasīt pilnu sarakstu tikai deviņās pašvaldībās, vēl divos ir bijis vajadzīgs lūgt palīgā Nacionālo apvienību vai Latvijas Reģionu apvienību. Tam pretī redzami nepilni saraksti 22 pašvaldībās, savukārt vēl septiņās pašvaldībās nav atradies vispār neviens kandidāts, kurš gribētu savu vārdu atvēlēt JKP sarakstam.

Tā piemēram lielpilsētas Jūrmalas iedzīvotāju skaitam izdevies atrast tikai 13 kandidātus no 18, toties Smiltenē un Alūksnē gan ir visi 18 sarakstā. Valmierā JKP atradusi 16 kandidātus no 22, bet Mārupes novadā 12 kandidātus no 22 un Siguldā tikai 8 no 22. Olainē, Salaspilī un Valkā JKP saraksti vispār nav iesniegti.

Vai cīnoties ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu partija aizgājusi pa burbuli, jo līdz šim daudziem Lembergs bijis vienīgais, ar ko JKP asociējusies?

Foto: F64


1,680 skatījumi

Un Tavas domas par šo?