Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lemberga sieva: Aivara veselības stāvoklis nav tik labs, lai viņš gadiem atrastos cietumā

Tiesa atteikusies skatīt jautājumu par drošības līdzekļa maiņu!

Tas ir briesmīgi, ka tiesa atsakās skatīt jautājumu par drošības līdzekļu maiņu un atstāj Aivaru cietumā, kaut arī viņam ir slikta veselība, intervijā “Santa” atzina Lemberga sieva Kristīne Lemberga.

Lemberga atzina, ka vīra atrašanās ieslodzījumā mājās ir smaga tēma: “Ar dēliem nesaprotam, kāpēc pirms tiesas galīgā sprieduma mūsu tētis nav mājās? Kāpēc tiesa atsakās skatīt jautājumu par drošības līdzekļu maiņu, un to varēšot skatīt vien tad, kad lietu vērtēs apelācijas kārtībā? Cerība, protams, mirst pēdējā, mēs cīnāmies, lai tētis būtu mājās.”

Pēc viņas teiktā, Aivara veselības stāvoklis arī nav tik labs, lai viņš tagad gadiem, gaidot lietas izspriešanu, atrastos cietumā. “Tas ir briesmīgi, ka šādi izdarās ar cilvēku,” pauda politiķa sieva.

Arī pats Lembergs intervijās ir atzinis, ka viņa veselības stāvoklis ir pasliktinājies: “Pulksten sešos no rīta ir celšanās. Arī es ceļos precīzi šajā laikā. Tā kā man ir veselības problēmas, veicu dažādus vingrinājumus, kuri man obligāti jāveic, lai varētu kustēties. Paldies cietuma administrācijai, kura man atļāva izmantot vingrošanas paklāju, uz kura es vingroju. Bet tāpat vairāk nekā pusi no tā, kas man jādara mana veselības stāvokļa noturēšanai, es izdarīt nevaru. To cietums man nodrošināt nevar, un līdz ar to mans veselības stāvoklis paliek sliktāks – es to zinu un jūtu.”

“Ja tagad es dotos uz veselības ekspertīzes komisiju, man neapšaubāmi piešķirtu invaliditātes grupu. No veselības viedokļa šeit ir varianti. Pirmais – mirt, un tad tev sniegs palīdzību. Otrs variants – tu kļūsti tik acīmredzams invalīds, ka šeit vairs tevi nevar apkopt. Trešais variants – esi absolūti vesels, un tev nekas nekaiš. Man vairs nav tālu līdz septiņdesmit un ir diezgan grūti būt pilnīgi veselam,” atzina politiķis.

“Cietumā nav pat vienkāršākais aprīkojums un arī nav pieejama medicīniskā fizioterapeita palīdzība.

Kā zināms, Aivars Lembergs jau vairāk nekā pusgadu atrodas apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu, ja apelācijas instances tiesā ir saņemts pieteikums par drošības līdzekļa – apcietinājuma – atcelšanu vai grozīšanu, tad šādu pieteikumu izskata apelācijas instances tiesnesis rakstveida procesā triju darba dienu laikā līdz iztiesāšanas sākšanai apelācijas tiesā.

Šādu pieteikumu gan var iesniegti tikai tad, ja apsūdzētajam radušies tādi veselības vai ģimenes apstākļi, kas var būt par pamatu apcietinājuma atcelšanai vai grozīšanai, un šo faktu apliecina dokumenti.

Tiesa gan noraidījusi Lemberga pieteikumu.

Foto: F64


1,821 skatījumi

Un Tavas domas par šo?