Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Kamēr pie varas būs Kariņa valdība, veselības nozarē nekas nemainīsies

Samazinājies veselībai atvēlēto līdzekļu apjoms!

Kamēr pie varas būs Kariņa valdība, veselības nozarē situācija tikai turpinās pasliktināties, intervijā “Ventas Balsij” sacīja Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs.

“Daļa iedzīvotāju par ārstniecību var samaksāt no privātās kabatas, taču ļoti lielai daļai tādu iespēju nav. Viņi nesaņems medicīnisko palīdzību. Slimības netiks ne konstatētas, ne ārstētas, to stadija kļūs smagāka. Nākošais ir vai nu invaliditāte, vai diemžēl nāve. Tāda ir tā cēloņu un seku sakarība. Par to vajag godīgi runāt. Kad Veselības ministre valdības sēdē par to mēģināja runāt, premjers pateica, ka viņa nevis runā, bet īd. Kariņu veselības nozares budžeta tēma vispār neinteresē. Kāpēc? Viņš šogad saņem pusotru reizi lielāku algu nekā pērn,” izteicās Lembergs.

Vaicāts, kā situāciju mainīt, politiķis atbildēja: “Valsts politiķus reizi četros gados vērtē vēlētājs. Pavisam nesen, pirms pusgada, vēlētājs pateica, ka Kariņš ar savu politiku ir vislabākais. Tas nozīmē, ka relatīvais vairākums uzskatīja, ka viņi var iztikt bez normālas veselības aprūpes. Cietēji būs visi pārējie – gan tie, kas balsoja par Apvienoto Sarakstu, gan tie, kas balsoja par Vienotību. Kamēr būs šī valdība, tur nekas nemainīsies.”

Kā zināms, Veselības ministrijā (VM) veidos darba grupu, kura gatavos priekšlikumus ilgtspējīgas veselības aprūpes finansēšanas modelim. Tas nepieciešams, lai nozarei atvēlēto līdzekļu apjoms gadu no gada nebūtu atkarīgs tikai no politiskas izšķiršanās.

Izskan jau agrāk daudz apspriesta ideja veselības aprūpes finansējumu sasaistīt ar nodokļu ieņēmumiem.


1,159 skatījumi

Un Tavas domas par šo?