Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Vai drīzumā medicīniskie pakalpojumi būs tikai par maksu?

Nepietiekamā finansējuma dēļ jau šoruden medicīniskie pakalpojumi var būt pieejami tikai par maksu!

Latvijas Slimnīcu biedrība ceļ trauksmi – nepietiekamā finansējuma dēļ jau šoruden medicīniskie pakalpojumi var būt pieejami tikai par maksu.

Kā pauž Jelgavas poliklīnikas vadītāja Kintija Barloti, ja valdība arī turpmāk izliksies šo problēmu neredzam, visai drīz nonāksim pie skarbas atziņas – pie ārsta varēs doties tikai tie, kas par vizīti spēs samaksāt paši.

“Dzirdot šādas prognozes veselības nozarei, ikvienam iedzīvotājam rodas pamatots jautājums,kāpēc tieši Latvijas veselības aprūpe ir nonākusi tik kritiskā situācijā? Strādājam, maksājam nodokļus, bet pie ārsta nokļūt paliek arvien grūtāk. Pirmkārt jau veselības un sociālajā nozarēs gadiem ilgi valsts ir ieguldījusi vismazāko daļu no mūsu maksātajiem nodokļiem. Šī situācija nav radusies pēkšņi, bet gan vismaz aizvadīto 20 gadu garumā. Vienmēr ir atradušās svarīgākas vajadzības par iedzīvotāju veselības stāvokli. Bez tam pasaulē pēdējo desmit gadu laikā, attīstoties zinātnei un tehnoloģijām, izmeklējumu un medikamentu cenas ir krietni augušas,” pauž Barloti.

Līdzīgu viedokli pauž arī Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs, norādot, ka kamēr pie varas būs Kariņa valdība veselības nozarē nekas nemainīsies.

“Daļa iedzīvotāju par ārstniecību var samaksāt no privātās kabatas, taču ļoti lielai daļai tādu iespēju nav. Viņi nesaņems medicīnisko palīdzību. Slimības netiks ne konstatētas, ne ārstētas, to stadija kļūs smagāka. Nākošais ir vai nu invaliditāte, vai diemžēl nāve. Tāda ir tā cēloņu un seku sakarība. Par to vajag godīgi runāt. Kad Veselības ministre valdības sēdē par to mēģināja runāt, premjers pateica, ka viņa nevis runā, bet īd. Kariņu veselības nozares budžeta tēma vispār neinteresē. Kāpēc? Viņš šogad saņem pusotru reizi lielāku algu nekā pērn,” izteicās Lembergs.

Barloti vēl min, ka, “ja veselības aprūpe nonāks situācijā, kad pakalpojumi pieejami tikai par maksu, tad daļai iedzīvotāju ievērojamā maksājuma dēļ šie pakalpojumi vispār vairs nebūs pieejami. Šādas situācijas rezultātā atkal pieaugs hronisko saslimšanu daudzums un sociālās aprūpes pakalpojumu nepieciešamība.”

Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs neslēpj, ka situācija veselības nozarē ir smaga: “Mēs sarēķinājām par pagājušo gadu sniegtajiem pakalpojumiem – neatbilstība, ko valsts nav samaksājusi par ārstētajiem pacientiem, ir 88 miljoni. Ja skatāmies uz šo gadu, tad no aprīļa, ko esam vienojušies ar ministriju, kura piekrīt tam visam, ka nepietiekamība līdz gada beigām ir 78 miljoni, tas nozīmē kaut kad septembris, varbūt augusts, ir laiks, kad beigsies finansējums. Slimnīcām būs jādomā, kā sniegt pakalpojumus.

Kalējs piebilst, ka, visticamāk, tad pakalpojumi būs pieejami tikai par maksu.

Foto: F64


1,286 skatījumi

Un Tavas domas par šo?