Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Latvijā tiek vajāti un sodīti tie, kas cīnās par savu taisnību

Lembergs apcietinājumā jau vairāk nekā septiņus mēnešus!

Politiķis Aivars Lembergs jau vairāk nekā septiņus mēnešus atrodas apcietinājumā. Kā atzina pats politiķis, ja viņš būtu notiesāts, tad viņš jau pēc gada varētu pretendēt uz pirmstiesas atbrīvošanu. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka negrasās padoties, jo cietumā pavadītos gadus neviens nespēs atdot.

“Ja es būtu notiesāts, tad jau pēc gada varētu pretendēt uz pirmstiesas atbrīvošanu. Bet tas tikai tad, ja tiktu atzīts par vainīgu, būtu notiesāts un spriedums būtu stājies spēkā. Tā kā esmu nenotiesāts, nevainīgs, tad man nekas no notiesātā-vainīgā stimuliem nepienākas. Pat ne video zvans. Ja es būtu notiesāts uz mūžu, tad pēc zināma laika man tas pienāktos,” vēstulē sievai Kristīnei raksta Lembergs.

Pēc viņa teiktā, nevainīgajiem nepienākas tādi stimuli kā pirmstermiņa atbrīvošana, telefona zvani katru dienu, neierobežoti, video zvani.

“Man viena tikšanās mēnesī viena stunda, bet notiesātam katru mēnesi pat no 24h-28h, piekļuve datoram, brīva pārvietošanās, iespēja nokļūt atvērta tipa cietumā, no kura drīkst iziet, bet kaut kad jāatgriežas. [..] Man cietumā saka: priekš kam jūs pārsūdzējāt, jau drīz ietu mājās un jau šodien nebūtu slēgta tipa režīmā,” turpināja politiķis.

Viņš norādīja, ka tos, kas neatzīst savu vainu un uzstāj uz savu taisnību, vajā un būtībā soda par to, ka viņi cīnās par savu taisnību. “Piemēram, mana kolēģa Ogres mēra Helmaņa lieta vai digitālā lieta. Ja pēc pirmās instances sprieduma tajās būtu piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, viņi visi savus gadus būtu atsēdējuši, kā nevainīgie, bet pie drošības līdzekļa apcietinājuma. Beigās viņus visus attaisnotu un pēc tam – ej cīnies ar valsti gadiem ilgā tiesvedībā par kompensāciju 1000 eiro par katru gadu. Vai tad gadus var atdot? Samainīt eiro? Kurš Latvijā, pat mans lielākais naidnieks, tic, ka es aizbēgšu no soda? Kā es varu aizbēgt, ja uz 22. februāri biju jau izcietis vienu gadu soda, nesodīts, nevainīgs, bet šobrīd jau pusotru gadu. No kā mukt? Nevar aizmukt no cietumā jau pavadītā soda, lai arī nesodīts.”

“Jā, man taču bordānieši teica – vācies prom no politikas un tu esi brīvs, nevainīgs. Bet kā ar maniem vēlētājiem? Nodot viņus? Taču nē!” uzsvēra Lembergs.

Foto: F64


1,328 skatījumi

Un Tavas domas par šo?