Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Levits būtu jātiesā par dzimtenes nodevību

Lembergs uzsver – nekas netika izdarīts, lai aizsargātu Latviju pret iespējamo dumpinieku iebrukumu!

Krievijā notikušais algotņu grupējuma “Vagner” dumpis daudziem licis satraukties arī par drošību Latvijā. Kā intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, nekas netika izdarīts, lai aizsargātu Latviju pret iespējamo dumpinieku iebrukumu.

“Lai arī Vagner kolonna virzījās uz Maskavu, bija vairāki varianti. Viens – tiešām uz Maskavu, otrs – kādā frontes sektorā, uz Ukrainu, tad bija variants – Baltkrievija, bet bija arī variants – uz Latviju. Tur bija runa par 25 tūkstošiem vīru, tomēr tā kolonna tik liela nebija! Iedomājaties, ja 15 tūkstoši dumpinieku būtu pagriezušies Latvijas virzienā – ar tankiem, ar citu atbalsta tehniku!? Jūs dzirdējāt, ka Latvijā būtu bijusi izsludināta trauksme un mobilizācija, lai mūsu armija varētu aizšķērsot ceļu iespējamajiem iebrucējiem? Vai dzirdējāt ko tādu no mūsu armijas galvenā virspavēlnieka Egila Levita, no mūsu iekšlietu ministra? Ja dumpinieki būtu pagriezušies mūsu virzienā, viņi pēc 12 stundām būtu iesoļojuši Rīgā. Mierīgi! Un neviens viņus nebūtu aizturējis,” esošo drošības situāciju raksturoja Lembergs.

“Pēc būtības Latvija pacēla rokas un paļāvās dumpinieku izvēlei! Taču viņi joprojām jebkurā brīdī no Baltkrievijas var pagriezties uz Latviju. Lukašenko un Putins teiks – tie ir dumpinieki, mēs par viņiem neatbildam. Vai jums ir starpība, kas iekaro Latviju? Man nav. Kur ir NATO brigādes, kurām tagad būtu jābūt izvietotām gar Krievijas un Baltkrievijas robežu, lai aizsargātu mūs pret tādiem vai citādiem iebrucējiem? Mēs nebijām un neesam gatavi atvairīt uzbrukumu!” uzskata Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka Latvija pat vēl joprojām nav sakārtojusi robežas, kā arī citādi nav nodrošinājusi savu aizsardzību.

“Levits stāsta, ka bijis Briselē un bijis Berlīnē, bet – kur ir pretraķešu aizsardzības sistēma, kur ir prettanku aizsardzības sistēma? Gar robežu būtu jābūvē nevis žogs, bet gan nocietinājumi, kas var mūs reāli aizsargāt. Pie tam ne tikai gar Krievijas un Baltkrievijas robežu, jo var notikt tā, ka pirmais trieciens ir Igaunijai un pēc tam pie mums nāk iekšā pa Tallinas–Rīgas šoseju. Vai tur ir kaut kas izdarīts, lai tādu scenāriju novērstu? Nekas nav izdarīts. Tukša muldēšana! Latvijā būtu jātur divīzija pie austrumu robežas un divas brigādes rezervē, kas aizsargā valsti no ziemeļiem un dienvidiem,” izteicās politiķis.

Vaicāts, vai viņš uzskata, ka pareizāk karavīriem, kas šobrīd piedalās miera uzturēšanas misijās citviet pasaulē, būtu labāk palikt pie mums, Lembergs pauda: “Viņu skaits nav liels, turklāt tas vairo mūsu karavīru kaujas pieredzi. Un viens pieredzējis karavīrs ir desmit mazāk pieredzējušu vērts. Šajā ziņā dalība Irākas un Afganistānas misijās stiprināja Latvijas aizsardzību. Protams, tā bija cīņa drīzāk ar partizāniem un teroristiem, bet tā tik un tā ir pieredze. Taču, protams, šobrīd galvenā ir Latvija.”

“Eksāmenu, kas bija Jāņos, Latvija nav izturējusi, un par šādu bezdarbību armijas galvenais virspavēlnieks Egils Levits būtu jātiesā par dzimtenes nodevību, jo nekas netika izdarīts, lai aizsargātu Latviju pret iespējamo dumpinieku iebrukumu,” piebilda Lembergs.

Foto: Valsts kanceleja


1,204 skatījumi

Un Tavas domas par šo?