Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Robežu nevar izbūvēt gadiem ilgi, jo tā traucēs kontrabandai

Kāpēc robežu nevar izbūvēt no 2014. gada?

Kavēšanās ar Austrumu robežas izbūvi saistīta ar kontrabandu, intervijā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja politiķis Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”).

“Kāpēc robežu nevar izbūvēt no 2014. gada? Kučinskis bija premjers, es viņam teicu, ka jāuztaisa necaurlaižama robeža. Bet kā tad ar kontrabandu? Traucēs kontrabandai, saprotiet. Tāpēc arī to robežu nevar uzbūvēt,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka tas ir vispārzināms fakts: “Kamēr robežas žoga nav, visas videokameras nav, tikmēr ir iespējas. Tas ir galvenais elements, kāpēc šo Latvijas drošībai svarīgo objektu, piemēram, Kučinskis atteicās virzīt kā absolūti prioritāru izbūvei. Es nesaku, ka viņš ir maizē pie kontrabandistiem, bet katrā gadījumā viņš to projektu nobremzēja un arī tālāk tas nav virzīts pienācīgi.”

Kā zināms, Lembergs iepriekš paudis viedokli, ka gar robežu būtu jābūvē nevis žogs, bet gan nocietinājumi, kas var mūs reāli aizsargāt.

“Pie tam ne tikai gar Krievijas un Baltkrievijas robežu, jo var notikt tā, ka pirmais trieciens ir Igaunijai un pēc tam pie mums nāk iekšā pa Tallinas–Rīgas šoseju. Vai tur ir kaut kas izdarīts, lai tādu scenāriju novērstu? Nekas nav izdarīts. Tukša muldēšana! Latvijā būtu jātur divīzija pie austrumu robežas un divas brigādes rezervē, kas aizsargā valsti no ziemeļiem un dienvidiem,” izteicās politiķis.

Foto: Valsts kanceleja


1,291 skatījumi

Un Tavas domas par šo?