Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Ne tikai investori, bet arī bankas neuzskata valdības pārvaldīto Ventspils brīvostu par drošu

Ventspils brīvosta zaudējusi arī banku uzticību!

Valdībai steigšus jāgroza likums par ostām, lai glābtu nepārdomāto lēmumu finanšu sekas, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Kā zināms, jūnija vidū Ministru kabineta sēdē tika atbalstīti grozījumi Ventspils brīvostas likumā, kas nosaka, ka finanšu ministrs Latvijas Republikas vārdā izsniedz valsts aizdevumu brīvostas pārvaldei kredītiestāžu izsniegto būvniecības kredītu pārkreditēšanai un uzsākto būvniecības projektu kreditēšanai.

Lembergs norādīja, ka šo situāciju veidoja vairāki priekšnoteikumi, tai skaitā pēc Latvijas valdības lūguma ASV Finanšu ministrijas ierēdņa ieviestās sankcijas pret Ventspils brīvostas pārvaldi un izmaiņas, kas nosaka, ka esošajā ostas pārvaldē turpmāk nevar darboties pašvaldības pārstāvji. “Bet, cenšoties izrēķināties ar mani, viņi neparēķināja, ka tas ir ļoti būtisks signāls bankām, proti, ka pat valsts pārvaldes iestādes, kas atrodas Ministru kabineta pārraudzībā, funkcionēšana Latvijā nav droša,” norādīja politiķis.

“Pat vēl vairāk – valdība izveidoja akciju sabiedrību “Ventas osta”, uz kuru attiecībā nav skaidrs, kādas tai ir funkcijas u.tml. Tā kā arī bankām tas nav skaidrs, tās tādai iestādei, pat ja tā ir valsts iestāde, kredītu nedos, bet brīvostas pārvalde bija paņēmusi kredītu un mēs bijām devuši ar savu īpašumu galvojumu, un kredīta termiņš beidzās jūnijā. Bet tagad brīvostas pārvalde nevar dabūt kredītu no komercbankas, pateicoties Latvijas valdības ieviestajām ASV sankcijām. Tad mēs rakstījām vēstuli un tikāmies ar finanšu ministru, norādot, ka vajag, lai Valsts kase dod šo aizdevumu, un tad tam nav vajadzīga arī domes ķīla,” skaidroja Lembergs.

“Tagad tomēr tas veselais saprāts atnāca un valdība virza izmaiņas likumā par Ventspils brīvostu, ka komercbanku kredīts var tikt pārfinansēts uz Valsts kases aizdevumu. Tāds likumprojekts iznācis un tiek virzīts kā steidzams,” klāstīja politiķis.

Lembergs uzsvēra, ka sabojāt situāciju lielu māku neprasa. Politiķis to salīdzināja ar darvas pilienu tējā. “Pat ja jūs izdzersiet visu tēju, tas nenozīmē, ka jūs nākamo varēsiet dzert, jo tur vēl ilgi darvas smaka būs iekšā. Tāpat arī te – sabojāt daudz prāta nevajag, bet izveidot kvalitatīvu [pārvaldību] prasa ilgu laiku. Un tam vajadzīgi būs daudzi gadi. Šajā gadījumā tur nav variantu. Ja viņiem jāatdod kredīts, bet naudas viņiem nav, tad pārkreditēties komercbankās viņi nevar, bet valdībai, kas tagad ir uzņēmusi atbildību, tas jautājums ir jārisina. Pašvaldība vairs neko te nevar palīdzēt,” norādīja Lembergs.

Vienlaikus Lembergs uzsvēra, ka ņemot vērā korupcijas riskus Kariņa valdībā, Ventspils pilsētas dome ar savu īpašumu nemaz nevēlētos riskēt.


1,532 skatījumi

Un Tavas domas par šo?