Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Pīlēns nevarētu būt labs prezidents, jo “Tautas partija” censtos viņu kontrolēt

Tāpat Lembergs norādīja – Pīlēns nav startējis ne pašvaldību vēlēšanās, ne Saeimas vēlēšanās, ne Eiropas parlamenta vēlēšanās!

Maija beigās Saeima 3. vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija “Jaunā Vienotība”. Trešajā balsošanas kārtā Rinkēvičam zaudēja “Apvienotā saraksta” virzītais Uldis Pīlēns, par kuru nobalsoja 25 deputāti. Kā atzina partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Pīlēns nebūtu labs prezidents, jo aiz viņa stāv “Tautas partija”.

Komentējot prezidenta vēlēšanu rezultātus, Lembergs norādīja, ka “Pīlēns ir gana veiksmīgs miljonārs, izveidojis savu biznesu, bet es domāju, ka pats fakts, ka “Tautas partija”, Andra Šķēles un Aināra Šlesera politiskais spēks, atgriežas vai cenšas atgriezties, cenšas kontrolēt prezidentu Pīlēna personā – nedomāju, ka tā ir laba izvēle.”

Tāpat Lembergs norādīja uz to, ka Pīlēns nav startējis ne pašvaldību vēlēšanās, ne Saeimas vēlēšanās, ne Eiropas parlamenta vēlēšanās. “Viņš valsts pārvaldi vispār nezina, tā kā tā prezidenta vēlēšanas sistēma šobrīd nav pareiza. Patiesa demokrātija ir tad, ja ir tiešas prezidenta vēlēšanas un to dara pilsoņu kopums,” pauda politiķis.

Kā pauda Lembergs, atšķirībā no Pīlēna, Rinkēvičs ir izturējis daudzkārtējas vēlēšanu dzirnavas, ticis ievēlēts par Saeimas deputātu un ir pieredzējis ministrs. “No visām izvēlēm, kas tika piedāvātas, pēc manām domām tā tomēr bija labāka izvēle. To, kāds Rinkēviča kungs būs prezidents, rādīs laiks, jo manā pieredzē ir daudz gadījumu, kad vara un slava sabojā cilvēku. Cerēsim, ka Rinkēvičs centīsies un kļūs par visas Latvijas nācijas prezidentu.”

Foto: Saeimas kanceleja


1,240 skatījumi

Un Tavas domas par šo?