Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Satversmes tiesa ir noteikusi, ka valdība drīkst pašvaldībai atņemt īpašumu. Vai tas ir pareizi?

Satversmes tiesa ir nolēmusi, ka pašvaldībām nav sava autonoma īpašuma!

Satversmes tiesa ir nolēmusi, ka pašvaldībām nav sava autonoma īpašuma, intervijā “Ventas Balss” norādīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Satversmes tiesa ir lēmusi, ka Latvijā pašvaldību sistēma neeksistē, bet ir vietējās padomes. Tā, kā tas bija Padomju Savienībā. Kāpēc es varu tā apgalvot? Tāpēc, ka Satversmes tiesa nolēma, ka pašvaldībām nav sava autonoma īpašuma. Tas tieši attiecas uz Ventspili – mēs esam nodevuši savu īpašumu 150 miljonu vērtībā apsaimniekošanā Brīvostas pārvaldei, bet to nevaram dabūt atpakaļ. Mēs pat nevaram gūt no tā ienākumus. Satversmes tiesa pateica, ka valdība drīkst pašvaldībai atņemt īpašumu un atdot, kam vēlas. Un tas nekas, ka tas slikti apsaimnieko, jo ieņēmumi ir ļoti mazi. Ir taču starpība – jums ir 150 miljoni vai nav. Ja kapitāla atdeve ir kaut 1%, tas ir pusotrs miljons gadā. Tāds ir radikāli boļševistiskais skatījums uz pašvaldībām kā uz vietējām padomēm,” sacīja Lembergs.

“Sāku strādāt par pilsētas vadītāju padomju laikā, un precīzi tā tas bija. Vienīgais, kā vēl nav – tolaik Ministru padomes priekšsēdētāja vietnieks, bija tāds Bartkevičs, lēma par to, vai izpildkomitejas priekšsēdētājam izmaksāt prēmiju vai ne. Tagad Siliņas vietnieks it kā nelemj. Nedomāju, ka tā ir milzīga atšķirība no Padomju Savienības,” izteicās Lembergs.

“Šajā kontekstā – lai industriālā parka projektu īstenotu tā, kā tas šobrīd ir iecerēts, pašvaldībai ir jāņem kredīts, apmēram pieci miljoni eiro. Bet ja valdība atkal noņems sešus miljonus, vai pašvaldība varēs atdot kredītu? Ja nevarēs, tad notiks kā Rēzeknē. Kas būs vainīgs? Domes priekšsēdētājs. Tāpēc es domāju – šobrīd, veidojot pašvaldības budžetu, jāņem vērā, ka valdības politika pret pašvaldībām nav vienkārši naidīga. Tā ir bezatbildīga un kliedzoši naidīga, tātad pret visiem Latvijas iedzīvotājiem, jo viņi visi dzīvo tai vai citā pašvaldībā,” sacīja Lembergs.


2,646 skatījumi

Un Tavas domas par šo?