Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs skeptisks par ostu reformu: Jaunais likums ved mūs uz Padomju Savienību

Jau tagad divu gadu laikā Ventspils ostā divas reizes samazinājies kravu apgrozījums!

Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis grozījumus likumā par ostām, kas nozīmē, ka Latvijā tiks īstenota ostu reforma, kas paredz mainīt Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeli, savukārt mazajām ostām – izvēlēties savu pārvaldības formu. Bijušais Ventspils mērs, ilggadējais Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs neslēpj, ka Latvijā ostu pārvaldībā atgriezīsies padomju laiki.

Lembergs ne reizi vien izteicies skeptiski par ostu reformu, tostarp norādot, ka divu gadu laikā Ventspils ostā divas reizes samazinājies kravu apgrozījums: “Tas ir Bordāna un Linkaita kompānijas skaistais rezultāts. Kam no tā tagad labums? Droši vien viņi cerēja, ka ar šo kravu samazinājumu varēs Lembergu politiski sasist, bet kaitējums jau nodarīts Latvijai, ne jau Lembergam. Lemberga dzīvē no tā nekas nemainās.”

Nesen Lembergs paziņoja, ka viņa ieskatā, jaunais likums atgriež Latvijas ostu pārvaldībā padomju laikus.

“Vai jūs gribat dzīvot Padomju Savienībā? Vai jūs gribat dzīvot Latvijas PSR? Es negribu. [..] Kas grib, lai mēs dzīvojam Padomju Savienībā un Latvijas PSR? Kariņš ar Bordānu. Pēc Bordāna kunga priekšlikuma un Kariņa valdības akcepta, Saeima pieņēma un prezidents izsludināja jauno Ostu pārvaldības likumu. Tas ir PSRS modelis. Tāds modelis bija līdz 1991. gadam, kad Latvija pilnīgi un galīgi kļuva par neatkarīgu valsti. Pēc tam tika ieviests tirgus ekonomikai atbilstošs ostu pārvaldības modelis,” sacīja politiķis.

Viņš turpināja: “Šie kungi ved mūs uz Padomju Savienību – bez PSRS karoga un himnas, bet pēc satura. Tad, kad Ventspils ostu pārvaldīja valsts uzņēmums, tad bija milzīgs konflikts starp ostu un ventspilniekiem, kas pārrauga milzīgās protesta demonstrācijās.”

“Es negribu dzīvot Padomju Savienībā. Es negribu dzīvot Latvijas PSR. Es negribu, ka Kariņš un Bordāns mani spiež atgriezties Padomju Savienībā. Es esmu pret PSRS ostu pārvaldības modeli neatkarīgā Latvijā,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, nesen noslēdzās parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturēto likumu “Grozījumi Likumā par ostām”. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā provizoriskā informācija no parakstu vākšanas vietām Latvijā un ārvalstīs liecina, ka parakstu vākšanā no 10. marta līdz 8. aprīlim piedalījušies 7290 jeb 0,47% vēlētāju, kas ir 4,71% no tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamā parakstītāju skaita.

Foto: F64


1,122 skatījumi

Un Tavas domas par šo?