Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Tiesa, apcietinot mani, izturējās vēl sliktāk kā Hitlers un Staļins

Lembergs cietumā pavadījis jau vairāk nekā trešdaļu no piespriestā soda!

Lai arī esmu nevainīgs, cietumā esmu pavadījis vairāk nekā trešdaļu no piespriestā soda, izdevumam “Privātā Dzīve” pauda bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs ir pārsūdzējis piespriesto piecu gadu cietumsodu, un gaida, kad februārī skatīs apelācijas prasību.

Pērn 22. februārī Rīgas apgabaltiesā pasludināja pirmās instances tiesas spriedumu Aivara Lemberga lietā, ar kuru viņam piemērotais drošības līdzeklis grozīts uz apcietinājumu. Pats Lembergs pilno spriedumu komentēja sekojoši: “Par apcietinājumu spriedumā tikai paziņojumi tukšu, neargumentētu apgalvojumu formā. Pat man esot bijis drošības līdzeklis – liegums pildīt domes priekšsēdētāja amatu, kaut gan bija – liegums pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus. Tāda “kompetence”. Pierādījumu nav nekādu. [..] Spriedums idiotisks murgs.”

Lembergam piesprieda piecus gadus cietumā, 22 000 eiro naudas sodu un mantas konfiskāciju.

Lembergs intervijā medijam pauda, ka 22. februāris bija šovs ar apcietināšanu tiesas zālē. “Kad Staļins 1941. un 1949. gadā deportēja daudzus tūkstošus nevainīgu cilvēku, viņš deva laiku savākties un paņemt līdzi pauniņu. Kad Hitlers deportēja ebrejus, arī viņiem tika dots laiks paņemt pašu nepieciešamāko. No Rīgas geto 1941. gadā tie bija 20 kg… Bet es arī esmu nevainīgs. Man Latvijas tiesa nedeva laiku savākties ne minūti, ne sekundi. Pat ne atvadīties no bērniem un sievas. Nevarēju paņemt ikdienas zāles, ārstniecības izmeklējumus un plānveida ārstēšanās plānus, drēbes, apavus, rakstāmpiederumus, telefona numurus un adreses. Tiesa neļāva uz cietumu paņemt pat krimināllietas materiālus. Lietas, kura ilgst no 1999. gada maija un ir par notikumiem laika posmā no 1993. līdz 1995. gadam. Ne lapiņu. Viss palika mājās,” atzina politiķis.

“Lai arī esmu nevainīgs, cietumā esmu pavadījis vairāk nekā 1/3 no piespriestā soda. Ja būtu notiesāts – pusi no laika līdz pirmstermiņa atbrīvošanai. Pateicoties tautas gudrībai, manis vadītā partija 5. jūnijā Ventspilī guva absolūtu uzvaru pašvaldību vēlēšanās. 55% – piektais labākais rezultāts Latvijā. Par mani nodeva visvairāk balsu. Sirds tencinājums. (..) Šis burvīgais tautas pozitīvisms – jaunības eliksīrs, kurš manu garu uztur cietumā. Vara cenšas atņemt. Nesanāk,” uzsvēra Lembergs.

Jau nākamnedēļ, 24. janvārī, oficiāli plānots noturēt pirmo tiesas sēdi apelācijas instancē t.s. Lemberga lietā.

Foto: F64


1,291 skatījumi

Un Tavas domas par šo?