Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Likumprojekts par godu Lembergam? Saeimas komisija atbalsta aizliegumu Saeimā ielaist bijušos deputātus, pret kuriem noteiktas sankcijas

Vai JKP virzītais likumprojekts tapis par godu Lembergam?

Saeimas Juridiskās komisijas vairākums otrdien, 14. septembrī, atbalstīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pirms pusotra gada virzīto priekšlikumu aizliegt ielaist parlamenta ēkā bijušos deputātus, pret kuriem noteiktas sankcijas. Jāatzīmē gan, ka Latvijā ir tikai viens bijušais deputāts, pret kuru noteiktas starptautiskas sankcijas – politiķis Aivars Lembergs, kuru sankcijām pakļāvušas ASV.

Kā zināms, Lembergam iekļūšanai parlamentā ir mūža caurlaide, kas viņam pienākas kā Augstākās padomes deputātam, kurš balsoja par Latvijas neatkarību.

Grozījumus Saeimas Kārtības rullī iepriekš iesniedza JKP Saeimas frakcijas deputāti, kā arī pie frakcijām nepiederošais parlamentārietis Artuss Kaimiņš. Deputāti norādīja, ka grozījumi nepieciešami, lai noteiktu ierobežojumus apmeklēt parlamenta ēkas tādiem bijušajiem Saeimas deputātiem un par Latvijas neatkarības atjaunošanu balsojušajiem Augstākās padomes deputātiem, attiecībā uz kuriem ir noteiktas starptautiskās vai nacionālās sankcijas, vai piemērotas Eiropas Savienības vai NATO dalībvalsts noteiktās sankcijas.

Deputāts Edgars Tavars (ZZS) pauda, ka grozījumi pirms pusotra gada tika virzīti kā “likumdošanas izrādīšanās” drīz pēc tam, kad pret Lembergu tika noteiktas ASV institūcijas sankcijas. Tāpat viņš pieļāva, ka šie grozījumi ir mēģinājums “ieriebt Lembergam”.

Arī pats Lembergs iepriekš ir komentējis JKP ieceri, ironiski norādot, ka Latvija ir ārkārtīgi demokrātiska valsts, kur viņam par godu tiek mainīts Kriminālprocesa likums.

Lembergs gan piebilda, ka Saeimā pēdējo reizi bija 2016. gada februārī. “Četrus gadus es tur neesmu bijis. Protams, tur, kur ir frakcijas, tur es esmu, jo manis vadītā partija ir pārstāvēta opozīcijā,” norādīja Lembergs.

Viņa ieskatā šis solis ir tieši vērsts pret Saeimas mazākumu, lai parlamentā pārstāvētas partijas vadītājs nevarētu ieiet tajā ēkā, kur darbojas frakcijas, un nevarētu satikties ar savas partijas biedriem. “Tā viņi ir iecerējuši izrēķināties un kavēt opozīcijas darbu. Pie tam tādā veidā cenšoties mani sodīt, ka es balsoju par Latvijas neatkarību. [..] Es domāju, ka būtu pareizi, ja man aizliegtu iet arī pa Jēkaba ielu un novilktu lentīti, jo neviens jau nezina, cik tālu manas domas lido,” iesmēja Lembergs.

“Viņi ir tā pārbijušies no Lemberga, ka uzskata par ārkārtīgi bīstamu pat manu ienākšanu parlamenta ēkā,” uzsvēra politiķis.

Vai JKP virzītais likumprojekts tiešām varētu būt tapis par godu Lembergam?

Foto: F64


1,691 skatījumi

Un Tavas domas par šo?