Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LPS sašutusi par Muižnieces izplatīto informāciju par pedagogu algu palielināšanu uz pašvaldību rēķina

Latvijas Pašvaldību savienība sašutusi par IZM ierosinājumu patīrīt pašvaldību budžetu!

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pauž sašutumu par izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces publiskajā telpā izplatīto informāciju par pedagogu atalgojuma palielināšanai nepieciešamo līdzekļu rašanu pašvaldību budžetā 12 miljonu eiro apmērā.

“Tas ir noticis, nesarunājoties un nekonsultējoties ar pašvaldībām un bez jebkādiem aprēķiniem. Turklāt tas notiek laikā, kad nav zināms, kur rast finansējumu milzīgajam energoresursu sadārdzinājumam, lai nodrošinātu izglītības iestāžu, veselības un sociālās aprūpes iestāžu apkuri,” uzsver Pašvaldību savienība.

Kā zināms, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) Padome 2022. gada 14. septembrī pēc divu dienu tikšanās ar valdības un Saeimas pārstāvjiem noslēgšanās lēma turpināt streika procedūru un uzsākt streiku no 2022. gada 19. septembra.

LIZDA norāda, ka samērīgi kompromisi nozīmē to panākšanu katrā no prasībām, nevis tikai vienā no prasībām un tikai daļēji. Valdības un parlamenta pārstāvji bija informēti laicīgi par nozarē aktuālām problēmām, un tā ir politiķu atbildība par laicīgu likumos, MK lēmumos, politikas plānošanas dokumentos noteiktā izpildi.

Foto: Valsts kanceleja


993 skatījumi

Un Tavas domas par šo?