Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LOSP valdes priekšsēdētājs: Polijas izcelsmes gurķi, iespējams, nāk no Krievijas

Lauksaimnieki pauž pamatotu satraukumu par iespējamu Latvijas iedzīvotāju maldināšanu un Latvijas ražotāju tēla graušanu no veikalu tīkla puses!

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) rīcībā nonākusi informācija par konstatētajiem iespējamajiem pārkāpumiem vienā no lielākajiem mazumtirdzniecības veikalu tīkliem Latvijā. Lauksaimnieki pauž pamatotu satraukumu par iespējamu Latvijas iedzīvotāju maldināšanu un Latvijas ražotāju tēla graušanu no veikalu tīkla puses, norādot nepatiesu vai nenorādot nemaz gurķu un citu dārzeņu patieso izcelsmes valsti. Kā šorīt intervijā LOSP valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmans, Polijas izcelsmes gurķi, iespējams, nāk no Krievijas.

“Runājot ar mūsu dārzniekiem, ir vēl sliktāk. Viņu bažas ir tādas, ka šie Polijas izcelsmes gurķi, kas ir pavaddokumentos, iespējams, nav pat Polijas, bet nāk no Krievijas,” sacīja Gūtmans.

Viņš norādīja, ka ir publiski pieejama informācija par to, ka Polija lielos apmēros iepērkot dārzeņus, it īpaši – gurķus, no Krievijas. Vienlaikus līdzīga izskata gurķi lielos apjomos jau šobrīd Latvijas lielveikalos tiek tirgoti ar norādītu izcelsmes valsti – Polija.

Gūtmanis jau iepriekš paudis: “Esam aizvadījuši diskusijas biedru vidū, un diemžēl jāsaka, ka konstatētas pārāk daudz nesakritības, raugoties uz dārzeņiem veikalos, kas tiek tirgoti zem Latvijas karoga un vārda. Turklāt šiem dārzeņiem nebūt nav zemākās cenas, kas veido maldīgu un arī graujošu priekšstatu par Latvijas dārzeņu cenām un lauksaimnieku tēlu. Nedrīkst būt tāda situācija, ka zem Latvijas vārda tiek likti dārzeņi, kas importēti no citām valstīm, vēl jo vairāk no Krievijas! Mēs esam vērsušies PVD ar aicinājumu veikt pārbaudes veikalos, kā arī aicinām ikvienu iedzīvotāju rūpīgi izvērtēt, kādus dārzeņus izvēlas likt savā grozā.”

Papildus norādāms, ka pēc LOSP dalīborganizācijas veiktā pieteikuma Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) nekavējoties tika veikta pārbaude pieteikumā norādītajā tirdzniecības vietā. PVD informēja, ka šā gada 12. martā veiktās pārbaudes ietvaros konstatējis, ka tiek realizēti lauku gurķi ar izcelsmes valsts norādi – Latvija, savukārt saskaņā ar pavaddokumentāciju un preces marķējumu, preces izcelsmes valsts – Polija. PVD pieņemts lēmums par administratīvā pārkāpuma lietas uzsākšanu. Papildus tika norādīts, ka PVD turpinās veikt pārbaudes veikalu tīkla tirdzniecības vietās.

Turklāt LOSP aizdomas par nepatiesas izcelsmes valsts norādīšanu nav attiecināmas tikai uz gurķiem, bet arī uz tomātiem un citiem dārzeņiem. “Latvijas Dārznieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš norāda, ka, piemēram, Latvijā tomātus šobrīd lielos apjomos spēj piegādāt vien divi lielie dārzeņu audzētāji – “Getliņi EKO” un “Mežvidi”, kas tiek audzēti siltumnīcās. Tāpat neizpratni raisījuši kāposti, kuru izcelsmes valsts norādīta – Kazahstāna, jo šāda raža šajā laika periodā minētajā valstī nevarētu būt. Līdz ar to atgādinām, ka katram svaigajam dārzenim ir sava ražas sezona, līdz ar to ikvienam nepieciešams būt vērīgam, izvēloties svaigos produktus veikalu plauktos.


2,834 skatījumi

Un Tavas domas par šo?