Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nedēļas nogalē sals varētu pastiprināties līdz -30°

Arī nedēļas otrajā pusē temperatūra pazemināsies!

Janvāris ir iesācies ar patiesi ziemīgu laiku, vietām termometra stabiņam noslīdot zem -20° atzīmes, bet aukstais austrumu vējš sajūtu temperatūru pazemināja vēl par vairākiem grādiem. Gada pirmās nedēļas noslēgums nesīs sniegotu un vēl aizvien aukstu laiku, jo sals pastiprināsies un vietām austrumos termometra stabiņš varētu sasniegt -25…-30° atzīmi. Nākamās nedēļas pirmajā pusē teritorijā īslaicīgi ieplūdīs siltāks gaiss, un gaisa temperatūra svārstīsies ap 0° atzīmi, taču pēc tam nedēļas otrajā pusē atkal temperatūra pazemināsies.

Piektdien debesis lielākoties aizsegs mākoņi, kas brīžiem nesīs sniegu, bet dažviet tie arī īslaicīgi izklīdīs. No rīta saglabāsies dzeltenais brīdinājums par stipru snigšanu valsts austrumos un Kurzemes ziemeļos. Ceļi būs slideni, savukārt redzamība snigšanas laikā – pasliktināta, tādēļ satiksmes dalībniekiem jābūt īpaši uzmanīgiem! Teritorijas lielākajā daļā pūtīs lēns vējš, savukārt jūras piekrastē tas pastiprināsies no ziemeļiem, ziemeļrietumiem, brāzmās sasniedzot līdz pat 15 m/s. Dienā gaisa temperatūra būs -5…-10°, bet Latvijas ziemeļaustrumos gaiss saglabāsies aukstāks, tur termometra stabiņš saglabāsies -10…-15° robežās.

Brīvdienās debesīs biežāk uzspīdēs saule, nokrišņi pakāpeniski mitēsies – svētdiena aizritēs ar sausu laiku. Pūšot lēnam vējam, sals pieturēsies, pie tam gaiss valsts centrālajos un austrumu rajonos atdzisīs vēl vairāk – nakts stundās vietām termometra stabiņš pietuvosies pat -30° atzīmei.

Janvāra otrās nedēļas pirmajā pusē no rietumiem pakāpeniski ieplūdīs siltāka gaisa masa, un kļūs manāmi siltāks. Diennakts gaišajās stundās gaisa temperatūra pārsvarā būs pozitīva, tāpēc sniega sega kusīs, taču intensīvi nokrišņi nav gaidāmi. Tomēr siltums nebūs ilgs, jo jau nedēļas otrajā pusē atkal pastiprināsies sals.


956 skatījumi

Un Tavas domas par šo?