Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

VID muitas amatpersonas atklāj kravas vilcienā paslēptus 67 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Kopumā 67 200 cigarešu (3360 paciņas cigarešu) bija paslēptas kravās ar granulām, kas ražotas no graudaugu atlikumiem!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsa cigarešu kontrabandu. Kopumā 67 200 cigarešu (3360 paciņas cigarešu) bija paslēptas kravās ar granulām, kas ražotas no graudaugu atlikumiem.

2024. gada 5. janvārī muitas amatpersonām, veicot kravas vilciena sastāva skenēšanas rezultātā iegūto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu. Ar kravu kontroles rentgena iekārtas palīdzību VID Muitas pārvaldes Riska vadības daļas eksperti identificēja aizdomīgas vietas vairākos vagonos.

Noņemot nodrošinājumus un atverot hopera tipa vagonu lūkas, Indras muitas kontroles punkta amatpersonas konstatēja, ka vagonos ar kravu – graudaugu granulēti atlikumi – paslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Zem granulām atrādās 48 cigarešu iepakojumi, kas ietīti plēvē un sasieti savā starpā.

Kontroles rezultātā izņemti 67 200 cigarešu jeb 3360 paciņas cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par cigaretēm ir aptuveni 13 700 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.


1,067 skatījumi

Un Tavas domas par šo?