Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Partija “Progresīvie” pieprasa Helmaņa atstādināšanu no amata

Tiek uzskatīts, ka Helmanis un viņa pārstāvētā partija – Nacionālā Apvienība – ir nodarījuši ievērojamu kaitējumu Latvijas starptautiskajai reputācijai!

Saeimas frakcija “Progresīvie” aicina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku (AS) no amata atstādināt Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (NA).

Pieļaujot, ka Ogres muzejā tiek izstādīta Kremlim pietuvinātajam Krievijas oligarham Pjotram Avenam piederošā mākslas darbu kolekcija, Helmanis un arī viņa pārstāvētā partija – Nacionālā Apvienība – ir nodarījuši ievērojamu kaitējumu Latvijas starptautiskajai reputācijai.

Eiropas Savienības sankcijām pakļautais Avens vēsturiski ir bijis pietuvināts Vladimiram Putinam un Kremļa režīma elitei, kā arī bijis viens no retajiem viesiem Kremlī 2022. gada 24. februārī – dienā, kad sākās Krievijas masveida iebrukums Ukrainā. Krievijas sākto karu Ukrainā Avens nav asi nosodījis un ir aktīvi centies panākt pret Kremli un arī pret sevi vērsto starptautisko sankciju atcelšanu.

Tieši šajā kontekstā ir skatāmas Avena aktivitātes Ogrē, kuras, iespējams, plānotas kā centieni uzlabot savu reputāciju.

Sabiedrības spiediena dēļ izstāde tika atcelta, taču tā vietā, lai nostātos muzeja darbinieku pusē, Helmanis izvēlējās nostāties Avena pusē. To pierāda arī sekojošā muzeja reorganizācija, kurā saskatāmas politiskās izrēķināšanās pazīmes ar muzeja darbiniekiem.

Laikā, kad Krievija mērķtiecīgi ar terorisma metodēm iznīcina Ukrainas infrastruktūru, nogalina, spīdzina un nolaupa tās iedzīvotājus, jebkāda labvēlības izrādīšana pret Krievijas oligarhiem ir nepieņemama un nosodāma. Latvijas amatpersonām ir pienākums nepārprotami nostāties pret Krievijas agresiju, tai skaitā pilnībā izolējot sevi no Kremļa režīmam pietuvinātām, sankcionētām personām. Jebkāda izvairīšanās no šī principa ir uzskatāma par neslavas celšanu valstij, kaitējot tās reputācijai gan iekšēji, gan starptautiski.

Līdz ar to “Progresīvie” gaida no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izlēmīgu rīcību, lai saskaņā ar Pašvaldību likuma 69. pantu nekavējoties sauktu pie atbildības un atstādinātu no ieņemamā amata Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Foto: F64


1,088 skatījumi

Un Tavas domas par šo?