Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pavļuts: Pēdējās 3 nedēļās mēs jūtam būtisku Covid-19 pieaugumu

Ja vīruss būs niknāks, tad būs jāveic papildu pasākumi!

Latvijā ir atsācies Covid-19 izplatības pieaugums, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

“Pēdējās 3 nedēļās mēs jūtam būtisku [Covid-19] pieaugumu, bet slimnīcās situācija ir laba. Citu valstu pieredze liecina, ka smagu gadījumu skaits un mirstības pieaugums šobrīd ir salīdzinoši nebūtisks, slimnīcas tiek galā, tas ir iemesls, kādēļ trauksmi neceļam,” sacīja Pavļuts.

Viņš atgādināja, ka Veselības ministrija šī gada pavasarī sagatavoja iespējamos Covid-19 saslimstības izplatības scenārijus rudenim un atbilstošus plānus, kā tiem sagatavoties. Diskusijas par plānu ir noritējušas gan ar veselības aprūpes sistēmas pārstāvjiem, gan nozaru ministrijām. Plāns no 2. jūnija tiek saskaņots ar Finanšu ministriju.

“Es ceru, ka ar četru scenāriju pieeju un nepieciešamo finansējumu pasākumiem rudenī līdz pēdējai valdības sēdei pirms vasaras pārtraukuma tiksim galā. Plāns ir piedāvāt vakcināciju riska grupām. Ja vīruss būs niknāks, tad būs jāveic papildu pasākumi,” norādīja ministrs.

Veselības ministrija norādījusi, ka pašlaik pasaulē un Latvijā pieaug inficēšanās ar vīrusa Omikron BA5 paveidu, pieaug pacientu skaits slimnīcās. Ja šis vilnis būs nozīmīgs, daļu rudens pasākumu, iespējams, vajadzēs uzsākt jau agrāk, ko var apdraudēt kavēšanās ar Covid-19 gatavības plāna apstiprināšanu.

Foto: Valsts kanceleja


1,009 skatījumi

Un Tavas domas par šo?