Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pēdējās dienās uz Latvijas robežas situācija kļūst saspringtāka

Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas atkal pieaug migrantu plūsma!

Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas atkal pieaug migrantu plūsma, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Guntis Pujāts.

“Pēdējās dienās Latvija atkal ir izvēlēta kā mērķa valsts un saskaramies ar to, ka personas tiek novirzītas uz mūsu robežas pusi. Redzam, ka Latvija šī uzbrukuma ietvaros kļūst par izaicinājuma valsti,” atzina Pujāts.

Pujāts norādīja, ka kopš aprīļa situācija ar migrācijas plūsmām uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju bija stabilizējusies: “Latvija bija palikusi ēnā, pamata spiediens tika vērsts pret Lietuvu, Poliju.” Taču augustā un īpaši pēdējās dienās uz Latvijas robežas situācija kļūst saspringtāka.

Uz jautājumu par pagaidu žoga nozīmi viņš atbildēja, ka tas palīdz ne tikai robežpārkāpumu novēršanai daļā gadījumu, bet arī konstatēt pārkāpumu.

“Turpinām saskarties ar hibrīduzbrukumu – Baltkrievijas režīms apzināti gan virza, gan atbalsta pārkāpējus nelikumīgai nokļūšanai Latvijā. Hibrīduzbrukums pret Eiropas Savienību sākās pērnajā gadā un, manuprāt, tā bija zināma sagatavošanās, patvēruma sistēmas graušanas mēģinājums, lai būtu sarežģītāk sniegt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem,,” sacīja Pujāts.

Kā zināms, Saeima ceturtdien, 11. augustā, atbalstīja valdības lēmumu pagarināt ārkārtējo situāciju Latvijas–Baltkrievijas pierobežā.

Izmaiņas paredz pagarināt ārkārtējo situāciju Ludzas, Krāslavas un Augšdaugavas novadā, kā arī Daugavpilī līdz šā gada 10.novembrim.

Turpmāk Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonām ar speciālo dienesta pakāpi un darbiniekiem, kā arī Valsts drošības dienesta amatpersonām un darbiniekiem, kuri īsteno rīkojuma izpildei nepieciešamos pasākumus par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos noteiks piemaksu līdz 50 procentu apmēram no noteiktās stundas algas likmes.

Savukārt Nacionālo bruņoto spēku karavīram papildus mēnešalgai izmaksās piemaksu līdz 50 procentu apmēram no viņam noteiktās mēnešalgas. Zemessargam par katru dienu, kad tas veicis šā rīkojuma izpildei nepieciešamos pasākumus, izmaksās dienesta uzdevumu izpildes kompensāciju normatīvajos aktos noteiktajā apmērā, to reizinot ar koeficientu līdz 1,5.

Foto: Valsts kanceleja


855 skatījumi

Un Tavas domas par šo?