Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pie Jēkabpils tiks pārsniegta ļoti augsta ūdenslīmeņa atzīme

Izsludināts sarkanais brīdinājums!

Naktī uz ceturtdienu Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis sarkano brīdinājumu Jēkabpils novadā par ļoti augstu ūdens līmeni Daugavā.

Kā vēsta LVĢMC, joprojām visā Latvijā daudzviet ir applūdušas upju palienes un zemākās vietas, ūdens sasalis laukos. Spēkā ir dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdenslīmeni. Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tai spēkā ir oranžās pakāpes brīdinājums.

Sarežģīta situācija saglabājas Daugavā: Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tai līdz pat Jēkabpilij. Ledus sablīvējums ir ļoti garš, turpina nākt jauni vižņi un blīvēties. Ir applūdušas plašākas teritorijas Jēkabpils-Pļaviņu posmā.

11.01. plkst. 00:47 pie Jēkabpils tika sasniegta 659 cm virs stacijas “0” jeb 81.28 m LAS atzīme, kas ir 1 cm zem ļoti augsta ūdenslīmeņa jeb oranžā brīdinājuma kritērija. Nakts laikā ūdenslīmenis nedaudz pazeminājās, bet šobrīd kāpums ir atsācies un turpinās. 11.01. plkst. 11:20 sasniedzot 658 cm virs stacijas “0” jeb 81.27 m LAS. Līdz oranžajam kritērijam jeb ļoti augstam ūdenslīmenim palikuši vien 2 cm. Gaidāms, ka tuvāko stundu laikā šī atzīme tiks pārsniegta.

Ogres lejtecē saglabājas augsts ūdenslīmenis, lejtecē izveidojusies ledus sega ar torosiem, vižņi nāk no upes augšteces posmiem un krājas un blīvējas augšpus ledus segai.

Arī Lielupē ūdenslīmenis saglabājas paaugstināts. Applūdušas zemākās vietas.

Aizvadītajā diennaktī vairāku upju posmos gāja vižņi. Upju līkumos, pie salām un citās šaurākās vietās turpina veidoties jauni ledus sablīvējumi, augšpus tiem paaugstinās ūdenslīmenis un applūst zemākās vietas. Esošie ledus sablīvējumi kļūst garāki, turpinot krāties jauniem vižņiem.

Tuvākajās dienās kusīs sniegs un ledus. No jauna izveidojusies ledus sega nav stipra un tā sāks sairt. Upju straujākajos posmos sāksies ledus iešana, veidosies vēl jauni sablīvējumi, daudzviet paaugstināsies ūdenslīmenis.


1,058 skatījumi

Un Tavas domas par šo?