Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Politologs Rajevskis: Šobrīd šie 3 mēneši ir kā tāds akmens pie kājas

Šo trīs diskusiju mēnešu dēļ cilvēkiem liekas, ka politiķi tikai par to domā, kā sadalīt amatus!

Šo trīs diskusiju mēnešu dēļ cilvēkiem liekas, ka politiķi tikai par to domā, kā sadalīt amatus, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” komentēja politologs Filips Rajevskis.

Rajevskis pauda, ka trīs partiju valdības koalīcija būtu iespējama “absolūti mierīgi”. “57 balsis, ar to var ļoti normāli stūrēt, līdz vēlēšanas tās [partijas] šķirs,” sacīja Rajevskis.

“Ja mēs skatāmies no tāda operacionālā viedokļa – ZZS, AS un JV ir emocionāli vismazāk lādētā koalīcija. Viņi var ļoti daudzus ekonomiskus jautājumus bez emocijām atrisināt. Tās ideoloģiskās emocijas, kas nāk līdzi Progresīvajiem un NA, ir tās, kas var traucēt,” sacīja politologs.

Rajevskis norādīja: “Šo 3 diskusiju mēnešu dēļ cilvēkiem liekas, ka politiķi tikai par to domā, kā sadalīt amatus un kā izveidot koalīciju, kas nav tik svarīgi sabiedrībai. Svarīgi sabiedrībai ir, lai valdība strādā un strādā veiksmīgi, lai cilvēki jūt, ka dzīve paliek labāka. Šobrīd šie 3 mēneši ir kā tāds akmens pie kājas, ka visu laiku ir jātaisnojas, ka tavs priekšgājējs ir 3 mēnešus veicis sarunas, kur neviens vispār nav sapratis, kāpēc tās ir veiktas.”

Vienlaikus Rajevskis sacīja, ka lielais sarunu rezultāts ir tas, ka pārvarēta barjera starp diviem blokiem, kur vienā pusē kā partneri ir Nacionālā apvienība un “Apvienotais saraksts”, bet otrā – “Progresīvie” un Zaļo un zemnieku savienība.

Rajevskis sacīja, ka premjera amatā var būt novērojama arī pēctecība, tomēr jāievēro, ka pēc piecu punktu paziņošanas Kariņa valdība krita.

“Pēctecība ir vienmēr vajadzīga politikā, bet tomēr ir arī personības loma, un personība ir tā, kas tomēr nosaka prioritātes. To mēs redzam perfekti prezidenta gadījumā – ir pēctecība ļoti daudz, bet personība nosaka, kāda ir institūcija,” izteicās Rajevskis.

Viņš turpināja, sakot, ka “tie, kas [prezidentu] mazāk pazīst, pārsteigums ir viņa aktīvā iekšpolitiskā darbība. Bet tie, kas vēroja viņa darbību kā ārlietu ministram, tas ne ar ko neatšķiras. Ārlietu ministrs braukā pa pasauli un tiekas ar cilvēkiem, prezidentam ir jābraukā pa Latviju.”

Savukārt runājot par situāciju Rīgas domē, politologs izteicās, ka “ja mēs skatāmies uz Rīgu vēsturiski, ir bijušas vēl sadrumstalotākas koalīcijas, kas ir nostrādājušas pat 4 gadus mierīgi, tā nav bijusi lielākā problēma. Problēma parasti ir bijusi personībās, kuras atbild par atslēgas lietām, kuras ir svarīgas rīdziniekiem.”

Foto: Valsts kanceleja


1,230 skatījumi

Un Tavas domas par šo?