Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

PVD Saulkrastos izņem vairāk nekā 30 antisanitāros apstākļos turētu suņu

Pārtikas un veterinārais dienests no kāda īpašuma Saulkrastos izņēmis 34 dažāda vecuma suņus!

Pārbaudot saņemto sūdzību par iespējamiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, Pārtikas un veterinārais dienests no kāda īpašuma Saulkrastos izņēmis 34 dažāda vecuma suņus, tostarp kucēnus, jo pārbaudē konstatēts, ka īpašumā notiek nekontrolēta dzīvnieku vairošanās, dzīvnieki tiek turēti antisanitāros apstākļos un tiem netiek nodrošināta pienācīga barība un dzeramais ūdens.

Ierodoties inspektoriem, dzīvnieku īpašniece apgalvoja, ka īpašumā atrodas tikai seši pieauguši suņi un uzrādīja to pases. Turpinot pārbaudi, atklājās, ka mājas 2. stāvā, starp dažādiem atkritumiem antisanitāros apstākļos uzturas vairāk nekā 20 suņi, turklāt kucēni ir paslēpti somās. Atverot to rāvējslēdzējus, inspektori katrā konstatēja vismaz divus kucēnus, kuriem, esot iesprostotiem somās, acīmredzami jau bija sācis trūkt skābeklis.

Pārbaudes laikā konstatēts, ka tikai četri no suņiem ir apzīmēti ar mikroshēmu, sešiem suņiem ir pases, tikai diviem suņiem ir derīgas trakumsērgas vakcinācijas, kuru termiņš beigsies pēc pāris dienām.

Par konstatētajiem pārkāpumiem Pārtikas un veterinārais dienests uzsācis administratīvā pārkāpuma procesu.

34 suņi un viens papagailis, kas tikpat antisanitāros apstākļos tika turēts mājas 2. stāvā, ir izņemti un nogādāti dzīvnieku patversmē.


947 skatījumi

Un Tavas domas par šo?