Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rīgas dome saistībā ar “Rīgas meži” skandālu vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs

Rīgas dome vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs, lai panāktu zaudējumu piedziņu no uzņēmuma iepriekšējās valdes locekļiem!

Rīgas dome ir paziņojusi, ka vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs par “Rīgas mežu” nu jau bijušās valdes iespējamo naudas izšķērdēšanu.

Rīgas domes auditā par uzņēmuma “Rīgas meži” darbību 2020. gadā secināts, ka projekta “Zaļā klase” ēka ierīkota medību vajadzībām. Projekta mērķis – izglītot skolēnus par to, kas ir mežs, bet ēkā ir nomedītu dzīvnieku dīrāšanas telpa, bet šīs ēkas būvdarbi notika bez grāmatvedības uzskaites.

Tāpat apstiprinājušās aizdomas par nesaimniecisku rīcību kokzāģētavā “Norupe”, kur kvalitatīva koksne tirgota kā brāķēta.

Kā zināms, TV3 raidījums “Nekā personīga” svētdien ziņoja, ka “Rīgas meži” kokzāģētavā “Norupe” vismaz 4% no mežizstrādes saņemtās produkcijas ir brāķis. Zāģētavas apaļkokus izbrāķē pārāk lielas līkumainības, metāla ieslēguma vai nestandarta garuma dēļ. Taču kokzāģētava “Norupe” nespēj pārstrādāt arī augstvērtīgus savos mežos nocirstos skujkokus pārāk lielā diametra dēļ. Un tos “Rīgas meži” pārdod kokrūpniekiem, kuri uzvarējuši uzņēmuma Mežizstrādes nodaļas organizētajās izsolēs.

“Nekā personīga” zināms, ka visbiežāk “Rīgas mežu” brāķētos apaļkokus izsolēs ieguvuši pieci uzņēmumi – AS “Stora Enso Latvija”, SIA “PATA”, SIA “Gaujas koks”, SIA “BSW Latvia” un SIA “Rettenmeier Baltic Timber”.

Viens no uzņēmumiem, kas visbiežāk uzvarējis “Rīgas meži” rīkotajās izsolēs ir SIA “PATA”, ko vada kokrūpnieks Uldis Mierkalns. Tā, piemēram, pērn decembrī, novembrī, kā arī šī gada janvārī un februārī “PATA” vairākkārt uzvarējusi piedāvājumā par kokmateriālu iegādi ar piegādi pie pircēja.

Saistībā ar šiem un vēl citiem “Rīgas meži” pārkāpumiem Rīgas dome vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs, lai panāktu zaudējumu piedziņu no uzņēmuma iepriekšējās valdes locekļiem.

“Mēs tagad nodarbojamies tieši ar to, ka mēs labojam tās kļūdas, kas bija pieļautas, ko iepriekšējā valde bija pieļāvusi,” medijiem norādījusi SIA “Rīgas meži” valdes locekle Līvija Stukovenko.

Ņemot vērā, ka “Rīgas meži” skandālā iesaistīti arī vairāki kokapstrādes uzņēmumi, būtu tikai loģiski, ja arī Zemkopības ministrija un Konkurences padome izmeklētu šo jautājumu. Pagaidām gan neviens no iesaistītajiem uzņēmumiem nav šo jautājumu komentējis.

Foto: F64


1,252 skatījumi

Un Tavas domas par šo?