Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rinkēvičs: Krievi uzspridzināja hidroelektrostaciju bailēs no ukraiņu pretuzbrukuma

Kahovkas HES uzspridzināšana ir briesmīgs terora akts!

Domāju, ka krievi uzspridzināja hidroelektrostaciju bailēs no ukraiņu pretuzbrukuma, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja ārlietu ministrs, jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Viņš uzsvēra, ka neviena ES vai NATO dalībvalsts nav pārtraukusi diplomātiskās attiecības ar Krieviju: “Kahovkas HES uzspridzināšana ir briesmīgs terora akts, taču visi apsvērumi gan no racionālā, gan emocionālā viedokļa paliek spēkā.”

Vaicāts, vai tiks samazināts Krievijas diplomātu un vēstniecības darbinieku skaits, Rinkēvičs norādīja: “Pērn šo skaitu jau krietni samazinājām. Dzirdam, ka viena otra Eiropas valsts tagad izraida pa četriem, pieciem diplomātiem, tāpēc jāatgādina, ka vairākās kārtās samazinājām diplomātu un darbinieku skaitu diezgan radikāli, kā arī pieņēmām lēmumu par diplomātisko attiecību statusa pazemināšanu. Tas notika februārī. Neviena Baltijas valsts šobrīd nav pārstāvēta vēstnieka līmenī Maskavā, arī Krievija nav pārstāvēta vēstnieku līmenī ne Lietuvā, ne Igaunijā, ne Latvijā. Neizslēdzu, ka var tikt pieņemti koordinēti lēmumi, bet tad tas tiks paziņots atsevišķi. Mēs joprojām koordinējamies ar līdzīgi domājošām valstīm.”

“Pirms kāda laika Baltijas valstu ārlietu ministri aicināja Eiropas kolēģus izšķirties par vienotu diplomātiskās klātbūtnes standartu, taču tas neguva atbalstu. Bet ir arī valstis, kas domā: dīvainā kārtā kaut kas mainīsies un attiecības ar Krievijas Federāciju aizies atpakaļ vecajās sliedēs,” piebilda politiķis.

“Tas ir karš, un es šobrīd neuzņemtos prognozēt, kad tas beigsies. Tomēr mēs darīsim visu maksimālo, lai ukraiņiem veiktos. Domāju, ka krievi uzspridzināja hidroelektrostaciju bailēs no ukraiņu pretuzbrukuma. Visprecīzāk šo teroraktu ir nosaukuši paši ukraiņi: tas ir ekocīds. Mēs vēl neesam līdz galam sapratuši, kāds ir nodarījums dabai, dzīvniekiem, cilvēkiem,” sacīja ministrs.

Viņš uzsvēra: “Jebkurš atbalsts – vai tas ir ieskaitījums ziedošanas kontos, vai tas ir tviterkonvojs, un man bail kaut ko nenosaukt, – tas viss ir ārkārtīgi nozīmīgi. Tagad ukraiņiem vajadzīgas ūdenssistēmas, savukārt ziemā mēs sūtījām ģeneratorus. Es aicinu nepagurt, nepierast, neatslābt. Tas ir svarīgi katru dienu.”

Foto: Saeimas kanceleja


1,233 skatījumi

Un Tavas domas par šo?