Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rodas iespaids, ka Kariņš uzskata sevi par neaizvietojamu

Premjers par visu varu cenšas noturēties virs ūdens?

Kaut arī valdībā pēdējā laikā vērojams haoss un veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP!) paziņojis, ka sagaida no premjera priekšlikumus, kā nodrošināt stabilitāti valdībā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), šķiet, savas kļūdas īsti tā arī nav saskatījis – viņa ieskatā, esošā piecu politisko spēku koalīcija ir rīcībspējīga.

Šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Kariņš aicināja koalīcijas partijas savstarpēji runāt, lai kopā pārvarētu problēmas, kas ceļoties no pandēmijas noguruma un vēlēšanu tuvuma. Premjers neslēpa, ka esošo valdību uzskata par stabilu un rīcībspējīgu.

Kariņš, šķiet, ignorējis faktu, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) paralēli sākusi publiski spriest, ka valdībā varētu būt nepieciešamas izmaiņas, tāpat arī to, ka “KPV LV” pieprasījusi partiju pametušā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga nomaiņu. Atbildot uz šiem jautājumiem, premjers bijis visai neitrāls, aicinot sadarbības partnerus nepārsteigties un rūpīgi pārdomāt, vai savu šauro politisko interešu dēļ destabilizēt valdību un visu valsti.

Taujāts, kādus konkrēti soļus spers izejai no aktuālajām domstarpībām koalīcijā, Kariņš atbildējis, ka publiski savus plānus neatklāšot, taču strādāšot, lai nodrošinātu mieru.

Kaut arī visiem ar neapbruņotu aci redzams, ka Kariņa uzpūstais ziepju burbulis jebkurā brīdī var pārsprāgt, premjers radījis iespaidu, ka ir neaizstājams un esošā koalīcija ir stiprāka par visu.

Tā, piemēram, tas galīgi neiet kopā ar Jaunās konservatīvās partijas paziņojumu, ka līdz ar premjera lēmumu nepieprasīt Vitenberga demisiju koalīcijas līgums uzskatāms par iesaldētu.

Jebkuras nesaskaņas Kariņš gan cenšas norakstīt uz nogurumu un atrisinājumu redz frāzes par to, cik šajā Covid krīzē nepieciešams strādāt vienoti. Bet vai tad uz Covid atsaukties varēs mūžīgi? Vai tāds ir premjera plāns noturēties virs ūdens? Jāsaka gan, ka tas, ka pagaidām koalīcija turpina darbu par spīti dažādiem skaļiem paziņojumiem, nenozīmē, ka visi, tāpat kā Kariņš, izliekas, ka nekas nav noticis un koalīcijas līgums nebūtu pārvērties par tukšu papīru.

Foto: F64


1,312 skatījumi

Un Tavas domas par šo?