Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Situācija ar atceltajiem autobusu reisiem neuzlabojas

Satiksmes ministrijai mēneša laikā jārod risinājums!

Situācija, kad iedzīvotāji gaida autobusu pieturā un tas vienkārši neatnāk, nav normāla, bet tā joprojām ir daudzu cilvēku ikdiena. Šis jautājums ir aktuāls jau aptuveni gadu, tāpēc Satiksmes ministrijai mēneša laikā jārod risinājums. To uzsvēra Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti, spriežot par iepirkumiem sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutos un risinājumiem šā pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai.

“Katru dienu joprojām redzam ziņas par atceltiem autobusu reisiem, taču situācija neuzlabojas. Komisija šim jautājumam pievērsusies vairākkārt, taču no atbildīgajām iestādēm joprojām neesam saņēmuši konkrētus risinājumus, arī attiecībā uz izmaiņām sabiedriskā transporta pakalpojumu iepirkumos,” akcentē komisijas priekšsēdētāja Viktorija Baire.

V.Baire uzsver, ka krasi būtu jāmaina jauno iepirkumu nosacījumi, uzliekot adekvātus līgumsodus, kā arī stingrākas prasības un konkrētas sekas pārvadātājiem, ja konkrēts reisu skaits netiek izpildīts. Kā piemēru komisijas priekšsēdētāja min līgumsodu sešus tūkstošus eiro gadā pie septiņu miljonu eiro līgumcenas. Tas nav samērīgi un ļauj pārvadātājam samaksāt sodu un atcelt reisus arī turpmāk, norāda V.Baire.

Autotransporta direkcijas pārstāve šodien deputātiem solīja, ka uzlabojumi būs, tajā skaitā mainot soda sankcijas, kas patlaban nav efektīvas.

Savukārt Satiksmes ministrijas pārstāvis komisijas deputātiem sacīja, ka Autotransporta direkcijai tiks dotas plašākas pilnvaras šos jautājumus risināt. Ja arī pārvadātājiem pašiem nebūs motivācijas risināt šos samilzušos jautājumus, tad par neizpildītajiem reisiem nāksies palielināt sodus. Tāpat nākotnē plānots atvieglot autobusu vadītāju tiesību iegūšanu, lai risinātu šoferu trūkuma problēmu.

Komisija plāno atgriezties pie šī jautājuma pēc mēneša, informē V.Baire.


1,087 skatījumi

Un Tavas domas par šo?